W sobotę czas na niesamowite wyzwanie

22 stycznia 2019
W sobotę czas na niesamowite wyzwanie

- Drużynowo dla trzech osób to niesamowite wydarzenie, a dla jednej osoby to niesamowite wyzwanie – opowiada Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m.st Warszawy przypominając swój zeszłoroczny udział w Warszawskim Triathlonie Zimowym.

Znowu pobijemy rekord ?

AKTYWNA WARSZAWA kończy przygotowania do sobotniej imprezy, która odbędzie się na Torze Łyżwiarskim Stegny. W 30. edycji jedynej takiej imprezy w Europie swój udział zgłosiło już 356 zawodników i 51 drużyn co oznacza, że szykuje się rekordowa rywalizacja pod względem frekwencji.

 - Warszawski Triatlon Zimowy jest jedyny w swoim rodzaju, bo składa się z łyżwiarstwa, roweru i biegu. Jest zimową odskocznią od codziennych miejskich sportów uprawianych wiosną i latem - zaznacza dyrektor Janusz Samel.

Zawodnicy mają do pokonania dystans 16 km w trzech konkurencjach: biegu terenowym (2 okrążenia, 4 km), wyścigu łyżwiarskim (5 okrążeń toru, 2 km) i jeździe na rowerze (5 okrążeń, 10 km).

 - Z roku na rok staramy się być lepsi i tym wydarzeniem budzimy warszawiaków, ale nie tylko, do nowego sportowego sezonu - podkreśla Adam Boniecki, Dyrektor Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.

Najlepszy zawodnik był dzisiaj z nami

Tomasz Szala zwycięzca zeszłorocznej edycji triathlonu w kategorii indywidualnej był gościem wtorkowej konferencji prasowej. - Dla mnie to forma sprawdzenia mojej dotychczasowej formy i oczywiście dobra zabawa. Świetna organizacja imprezy, na którą co roku chętnie wracam - przyznaje Tomasz Szala.

- Tor Łyżwiarski Stegny to kolebka i mekka łyżwiarstwa szybkiego i niech tak zostanie – uważa Janusz Samel.