Twój program sportowy: Aktywny Senior

27 sierpnia 2019
Twój program sportowy: Aktywny Senior

70-letnia Helena ma sąsiadów w podobnym wieku, Henryka i Elżbietę . Wszyscy byli kiedyś zapalonymi biegaczami. Jednak wiek nie pozwala im już na biegi i trenowanie w okresie jesienno-zimowym na powietrzu. Aby więc wiosną, w dobrym zdrowiu i kondycji wrócić na biegowe trasy, każde z nich uczestniczy w zajęciach AKTYWNEJ WARSZAWY, każde według własnego pomysłu. Helena bierze udział w zajęciach dla seniorów na pływalni. Henryk ćwiczy na siłowni pod okiem trenera z doświadczeniem w pracy z osobami starszymi. Elżbieta zaś wybrała zajecia na sali gimnastycznej. Kolejne aktywne miesiące pozwolą im nie tylko na uniknięcie niektórych codziennych dolegliwości typowych dla seniorów, jak bóle pleców czy stawów, ale też w dobrym zdrowiu pozwolą powitać biegową wiosnę.

Kolejne miesiące pozwolą im nie tylko na uniknięcie niektórych codziennych dolegliwości typowych dla Seniorów, jak bóle pleców czy stawów, ale też w dobrym zdrowiu pozwolą powitać aktywnie wiosnę.

Już od września w Ośrodkach Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA rozpoczęliśmy kolejną edycję programów sportowych. Szeroki wachlarz zajęć dostosowany jest do potencjału i infrastruktury danego Ośrodka.

Programy, jakie oferujemy dla mieszkańców Warszawy:

  • Aktywny Senior: na sali, na siłowni, na pływalni
  • Aktywna w wodzie: nauka pływania, aqua aerobnik, aqua bike, rehabilitacja w wodzie, aktywna mama
  • Aktywnie po pracy, na sali: fitness, zumba, joga

Poznajcie Helenę i jej sąsiadów. Tak jak ona, możecie znaleźć zajęcia dostosowane do swoich potrzeb i możliwości. Warto żyć aktywnie i zdrowo!

Program AKTYWNY SENIOR to zróżnicowane zajęcia prozdrowotne dedykowane seniorkom i seniorom w ramach programu „Senior starszy, sprawniejszy” W naszej ofercie znajdą Państwo zajęcia w wodzie, na sali gimnastycznej, jak również możliwość korzystania z siłowni pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

Jeśli chcesz podobnie jak Helena zadbać o właściwą kondycję, rozruszać organizm, a jednocześnie ćwiczyć w dobrym zdrowiu, to koniecznie odwiedź nasze Ośrodki. Do dyspozycji są obiekty zlokalizowane w prawie każdej dzielnicy, blisko Twojego domu.

„Aktywny Senior” w wodzie

To specjalnie dobrany zestaw ćwiczeń dla osób w kwiecie wieku chcących zadbać o swoje samopoczucie, wzmocnić poszczególne grupy mięśniowe oraz poprawić sprawność fizyczną. Ćwiczenia w wodzie zwiększą wytrzymałość, poprawią sprawność układu oddechowego, krążenia, a przede wszystkim wzmocnią stawy i mięśnie. Podczas zajęć wykonywane są różne formy ćwiczeń gimnastycznych: ogólnorozwojowych, oddechowych, sprawnościowych i rozciągających ukierunkowanych na wzmocnienie i usprawnienie poszczególnych grup mięśniowych.

Zajęcia w wodzie pozytywnie wpływają zarówno na zdrowie fizyczne, jak i zdrowie psychiczne, dając dobrą zabawę, a właściwości wody rozładowują skutki gromadzącego się stresu, co na pewno pozytywnie wpłynie na samopoczucie.

„Aktywny Senior” na sali

Zajęcia wykorzystujące elementy rehabilitacyjne i fitnessu. Połączenie tych dwóch cech doskonale minimalizuje skutki przeciążenia układu ruchu, poprawia elastyczność mięśni zmniejszając ich napięcie, jak również pozytywnie wpływa na stabilizację kręgosłupa. Ćwiczenia dostosowane są do potrzeb osób starszych. Wspólna aktywność fizyczna daje możliwość poznania nowych ludzi, z którymi można dzielić wspólną pasję. To natomiast stanowi niewyczerpane źródło do rozmów.

„Aktywny Senior” w siłowni

Po 50 roku życia organizm traci około 30% wydolności mięśniowej. W celu zachowania aktywności i samodzielności przez osoby starsze niezbędne jest utrzymanie jej na właściwym poziomie.

W tym celu proponujemy Państwu możliwość korzystania, w wybrane dni i godziny, z naszych siłowni pod okiem wykwalifikowanych trenerów, którzy doradzą przy doborze i technice wykonywania odpowiednich ćwiczeń. Warto zadbać o poprawę jakości swojego życia już dziś przez zachowanie niezależności i samodzielności. Dzięki systematycznej aktywności ruchowej zyskają Państwo nie tylko lepsze samopoczucie, ale przede wszystkim poprawią swoją siłę i kondycję fizyczną, co będzie miało przełożenie w codziennych czynnościach.

Warunki uczestnictwa:

  • zameldowanie na terenie m.st. Warszawy
  • ukończony 55. rok życia
  • posiadanie legitymacji emeryta lub rencisty.

Chcesz dołączyć do Programu i brać udział w zajęciach organizowanych w wybranym przez Ciebie Ośrodku SCS AW?

Trzy kroki do zdrowia poprzez aktywność sportową:

1 krok

Wybierz dla siebie lub bliskiej Ci osoby ulubioną aktywność spośród wielu dostępnych.

Senior w wodzie – aqua Senior 

Senior na sali – gimnastyka 

Senior w siłowni 

2 krok

Wybierz Ośrodek, w którym chcesz realizować zajęcia. Start zajęć zgodny z harmonogramem.*

Ośrodek Inflancka

Ośrodek Rozbrat

Ośrodek Namysłowska

Ośrodek Grzybowska

Ośrodek Solec

  • Wskazane Ośrodki SCS AW realizują wybrane usługi w ramach Programu Aktywny Senior.

 

HARMONOGRAM STARTU ZAJĘĆ

Szczegóły zajęć wraz z ich harmonogramem na poszczególne dni tygodnia zamieszczone są na stronach Ośrodków SCS AW prowadzących zajęcia.

Ośrodek Inflancka, tel. 22 16 27 350

Ośrodek Rozbrat, tel.  22 16 27 200

Ośrodek Namysłowska, tel. 22 16 27 360  

Ośrodek Grzybowska, tel. 22 16 27 370   

Ośrodek Solec, tel. 22 16 27 320

3 krok

Skontaktuj się z nami:

Telefonicznie lub osobiście zgłoś się do wcześniej wybranego Ośrodka SCS AW.

Ciesz się zdrowym i aktywnym życiem!

Zachęcamy do śledzenia naszej strony i Facebooka.

 

Szeroki wachlarz usług oraz bogate zaplecze sportowe pozwala sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Tylko my dysponujemy jednocześnie pływalniami, stokiem narciarskim, lodowiskami i siłowniami. Nasze obiekty znajdują się w różnych częściach Warszawy, co pozwala w łatwy sposób do nas dotrzeć nawet z najbardziej odległych części miasta, zarówno autem, jak i komunikacją miejską, aby korzystać ze swoich ulubionych zajęć i programów. Baza AKTYWNEJ WARSZAWY jest cały czas unowocześniana, aby jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby mieszkańców stolicy. Na stałe zarządzamy i administrujemy Ośrodkami sportowymi zlokalizowanymi w prawie każdej dzielnicy. Do dyspozycji oddajemy następujące Ośrodki, m.in.: Rozbrat, Inflancka, Polonia, Grzybowska, Namysłowska, Solec, Stegny, Park Wodny Moczydło. W obszarze swojej działalności mamy również 3 ośrodki sezonowe: Letnia Strefa Rekreacyjna, Lodowisko na Rynku Starego Miasta oraz Lodowisko przed Pałacem Kultury i Nauki.