Treningi historyczne przed 29. Biegiem Powstania Warszawskiego

5 lipca 2019
Treningi historyczne przed 29. Biegiem Powstania Warszawskiego

Aktywna Warszawa i Muzeum Powstania Warszawskiego ponownie – jak w poprzednich latach – zapraszają do udziału w treningach historycznych przed 29. Biegiem Powstania Warszawskiego, który w tym roku wystartuje 27 lipca w Warszawie.

„Treningi z Historią w Tle” organizowane od pięciu lat przez Aktywną Warszawę -organizatora triady biegowej „Zabiegaj o pamięć” i Muzeum Powstania Warszawskiego to nie tylko okazja do przygotowania formy przed startem w tegorocznej edycji biegu, ale przede wszystkim forma poznawania historii w nietypowy sposób - poprzez aktywność sportową.

Uczestnicy treningów historycznych przed rozpoczęciem właściwej części treningu rozgrzewają się pod okiem trenera z „Biegam bo lubię” i dopiero wówczas wyruszają na trasę, gdzie przewodnik historyczny zapozna uczestników z historią walk powstańczych na przykładzie obiektów i miejsc mijanych na trasie.

Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało niespodziankę dla uczestników jednego w trzech treningów – bezpłatne wejściówki do Muzeum Powstania Warszawskiego w dowolnym, wybranym przez uczestnika treningów terminie.

Harmonogram treningów:

9 lipca, godz. 19.00, akt pierwszy: Żoliborz i Bielany
Zbiórka: pl. Wilsona ( wejście do parku)

16 lipca, godz. 19.00, akt drugi: Powiśle i Starówka
Zbiórka: przy Warszawskiej Syrence (Metro Centrum Nauki Kopernik )

23 lipca, godz. 19.00,akt trzeci: Mokotów
Zbiórka: park Dreszera

Udział w treningach jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Partnerami tegorocznej edycji są: PKO Bank Polski i Biegam bo lubię.

Stołeczne Centrum Sportu AKTYWA WARSZAWA, największy niekomercyjny promotor zdrowego trybu życia, już po raz 29. organizuje Bieg Powstania Warszawskiego. Zawody odbędą się 27 lipca b.r. Impreza jest częścią Warszawskiej Triady Biegowej, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez biegowych oraz patriotyczno-historycznych w Polsce. W zawodach każdego roku udział biorą tysiące biegaczy wraz z niezliczoną liczbą kibiców, którzy swym dopingiem zagrzewają do rywalizacji amatorów biegowych rozgrywek. Limit zgłoszeń w tym roku ustalono na rekordowym poziomie 13 tysięcy.