Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego

1 lipca 2021
Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego

Niecodzienny pomysł na aktywny weekend w przepięknej aurze.

Biegiem po Kampinoskim Parku Narodowym

Puszcza Kampinoska znajdująca się w bezpośredniej odległości od Warszawy, jest prawdziwym rajem dla tych, którzy chcą się solidnie zmęczyć jednocześnie nie przeciążając stawów biegając nieustannie po asfalcie. Zróżnicowanie terenu i ponad 350 km samych pieszych szlaków turystycznych powoduje że każdy znajdzie coś dla siebie.

 „Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego”

Proponowana trasa uwzględnia aspekty historyczne (umiejscowienie na trasie miejsc pamięci), krajoznawcze (atrakcyjność szlaków), sportowe (zróżnicowanie tras pod względem intensywności treningu) oraz logistyczne (możliwość dojazdu komunikacją z Warszawy, małą odległość z Warszawy do lokalizacji startu/mety).

Kiedy: niedziela 11 lipca, godz.: 9:30

Zbiórka: pętla autobusowa linii 210 w miejscowości Truskaw (przystanek Skibińskiego)

Trasa: Truskaw– Palmiry – Truskaw (13 km)

Opis trasy:

Trasę zaczynamy w Truskawiu, gdzie możemy dojechać z metra Młociny autobusem linii 210. Od razu obok pętli znajduje się pomnik upamiętniający walki, jakie toczyły się w okolicy podczas II Wojny Światowej. Po około 4 km dobiegamy do cmentarza w Palmirach gdzie znajduje się bezpłatne muzeum. To właśnie w tym miejscu od grudnia 1939 roku do lipca 1941 r. Niemcy rozstrzelali 1,7 tys. osób w ramach tzw. Akcji AB. Biegnąc dalej w miejscu spotkania szlaku zielonego z żółtym znajdziemy się przy Mogile Powstańców. W roku 1863 doszło tu do jednego z najważniejszych starć Powstania Styczniowego – Bitwy pod Budą Zaborowską. Kontynuując bieg wzdłuż żółtego szlaku po około 13 km znajdujemy się ponownie w Truskawiu.

Trener: Piotr Strzelecki

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, bez rejestracji.