Puchar Króla Jana III Sobieskiego: starty kontrolne przed Warszawską Triadą Biegową

18 czerwca 2017
www.puchar-krola.pl

Puchar Króla Jana III Sobieskiego to cykl 5 imprez sportowych. Wydarzenie, która ma połączyć w sobie jakże chlubną historię króla Jana i oręża polskiego oraz aktywność fizyczną i zmaganie się z własnymi słabościami. W ramach cyklu odbędzie się 5 wydarzeń rozgrywanych w warszawskim Wilanowie, miejscu blisko związanym z postacią Króla Jana III Sobieskiego. Idea cyklu mocno nawiązuje do historii zarówno Polski jak i samego Wilanowa. Poszczególne imprezy organizowane będą w terminach związanych z rocznicami wydarzeń historycznych:

1. Bieg Jana III Sobieskiego18 czerwca
Bieg upamiętniający elekcję Jana Sobieskiego w 1674 na króla Polski. W roku 2017 przypada 343 rocznica tego wydarzenia. 

2. Bieg Wdzięczności – 3 czerwca
Preludium Dnia Dziękczynienia. Głównym celem organizowanej imprezy jest zachęcenie biegaczy do pozytywnego nastawienia na drugą osobę, poprzez wspólną rywalizację pod hasłem biegu, będącym naszą misją: „Nauczmy się dziękować”. Jest to już trzecia edycja tego wydarzenia. 

3. Bieg Królowej Marysieńki – 9 lipiec
Bieg upamiętniający zawarcie oficjalnego związku małżeńskiego pomiędzy Janem III Sobieskim a Marią Kazimierą d’Arquien. Ślub został zawarty w dniu 5 lipca. 

4. Bieg Wilanowa – 20 sierpień
Bieg upamiętniający wykupienie Milanowa przez Jana III Sobieskiego i przekształcenie nazwy na Villa Nova (Wilanów). 

5. Bieg Husarii – 10 wrzesień
Bieg zamykający cykl. Ma za zadanie upamiętnić wszystkie zwycięskie bitwy Króla Jana, zwłaszcza Odsiecz Wiedeńską, której rocznica przypada na 12 września. Na zakończenie biegu odbędzie się rekonstrukcja szarży Husarii.

Szczegóły znajdziecie na: www.puchar-krola.pl