Podsumowanie roku 2018 na zdjęciach

28 grudnia 2018
Podsumowanie roku 2018 na zdjęciach

Narciarstwo, biegi uliczne, pływanie, sporty drużynowe, kalistenika jak również triathlon zimowy. Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, jako największy niekomercyjny promotor zdrowego trybu życia posiada szeroką ofertę dla wielbicieli sportu. Rok 2018 niewątpliwie obfitował w wiele ciekawych imprez i wydarzeń sportowych.

Do wizytówki Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA można z pewnością zaliczyć Warszawską Triadę Biegową, która w tym roku zgromadziła rekordową liczbę uczestników w każdym biegu. Dla przypomnienia: 28. Bieg Konstytucji 3 Maja – 6215 osób (rok 2017 – 5161), 28. Bieg Powstania Warszawskiego – 10423 (rok 2017 – 9698), 30. Bieg Niepodległości – 18089 (rok 2017 – 15471).

Oprócz biegania AKTYWNA WARSZAWA może pochwalić się triathlonem, jakich nie ma w Europie – bieg, łyżwy i rower, czyli trzy w jednym. Warszawski Triathlon Zimowy tradycyjnie wzbudził ogromne zainteresowanie. Unikatowy charakter triathlonu zimowego oraz wspaniała atmosfera wydarzenia przyciąga z roku na rok również całe rodziny.

Wśród sportów drużynowych na wyróżnienie zasługuje piłka nożna. Już po raz kolejny byliśmy organizatorem najstarszego turnieju piłkarskiego w Polsce – Turniej „Gramy o Złotą Piłkę im. Aleksandra Zaranka, w którym udział biorą m.in. zespoły szkolne, domy dziecka, domy kultury, parafie oraz drużyny „podwórkowe” cieszy się dużą popularnością. Jak co roku zmaganiom w turnieju przyglądają się łowcy talentów. To tutaj swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiali m.in. bracia Marcin i Michał Żewłakowie, Stanisław Terlecki czy Dariusz Dziekanowski.

Ale to nie jedyne dyscypliny sportu dostępne w ofercie AKTYWNEJ WARSZAWY. Na uwagę zasługują niewątpliwie pływalnie, w których z sukcesem prowadziliśmy kolejne kursy nauki i doskonalenia pływania. Całoroczny stok narciarski Szczęśliwice - jedyny tego typu obiekt na Mazowszu i jeden z nielicznych w Polsce, w którym przez cały roku można uprawiać narciarstwo i snowboard. Tor łyżwiarski na Stegnach, lodowiska sezonowe na Rynku Starego Miasta, przed Pałacem Kultury i Nauki, Letnia Strefa Rekreacji, korty tenisowe na Solcu -  swoją różnorodnością usług sprawiły, że każdy znalazł coś dla siebie, zarówno dzieci jak i dorośli.

Misją Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA jest promocja wśród mieszkańców m.st. Warszawy stylu życia opartego na radości z uprawniania sportu, realizowana poprzez m.in. rozwijanie posiadanej infrastruktury. Tym bardziej cieszy fakt, że mogliśmy w tym roku oddać w Wasze ręce zmodernizowaną pływalnię oraz kompleks saun przy Inflanckiej jak również Górkę Szczęśliwiecką z wymienioną matą zjazdową.

Cieszymy się, że wybieracie nasze ośrodki i imprezy, które organizujemy.
Dziękujemy za Wasze emocje, uśmiechy – byliście fantastyczni!
Dołożymy wszelkich starań, by za rok było jeszcze lepiej.

 

Styczeń 

29. Warszawski Triathlon Zimowy:

Zima w Mieście:

 

Luty

Puchar Krecika na Górce Szczęśliwickiej: 

 

Marzec

Inflancka od nowa - czyli otwarcie Ośrodka Inflancka po modernizacji:

 

Kwiecień

58. Turniej „Gramy o Złota Piłkę” im. Aleksandra Zaranka:

 

Maj

28. Bieg Konstytucji 3 Maja:

7. Bieg z Maskotką:

 

Czerwiec

Start Letniej Strefy Rekreacji:

 

Lipiec

5. Bieg Zdobycia PAST-y:

28. Bieg Powstania Warszawskiego:

 

Sierpień

Zakończenie sezonu na Letniej Strefie Rekreacji:

 

Wrzesień 

Nowy cykl zajęć w ośrodkach Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA:

 

Październik

Górka Szczęśliwicka po modernizacji - pierwsze zjady: 

 

Snow Expo:

Sauny po modernizacji - Ośrodek Inflancka:

 

Listopad

30. Bieg Niepodległości:

Start Lodowisk Sezonowych:

 

Grudzień:

Łyżwiarkie Czwartki: