Pobiegnij dla Eryczki!

5 lipca 2019
Pobiegnij dla Eryczki!

Podczas 29. Biegu Powstania Warszawskiego zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Eryczki. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę „biegnę dla Eryczki” i dotrzeć z nią do mety. Jeśli odpowiednia liczba biegaczy przyłączy się do akcji, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie dziewczynki. Kartki-identyfikatory akcji będzie można odbierać przed biegiem w namiocie PKO Banku Polskiego zlokalizowanym w okolicy startu, przy Ośrodku Polonia.

W ramach programu „PKO Biegajmy razem” Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących.

- Pomagamy biegnąc z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Eryczki”. Dzięki zaangażowaniu zawodników, którzy dotrą z nią do mety, Fundacja przekaże środki na jej leczenie. W ubiegłym roku kilka tysięcy biegaczy przyłączyło się do akcji. Mam nadzieję, że uczestnicy tegorocznego Biegu Powstania Warszawskiego równie licznie pobiegną dla Eryczki – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Roczna Eryczka urodziła się z brakiem kości strzałkowej, skróconą kością piszczelową w nodze oraz zdeformowaną stopą. Dla prawidłowego rozwoju nóżki niezbędne są operacje (rekonstrukcji stopy oraz prostowania i wydłużania piszczeli). Eryczka jest podopieczną Fundacji „Siepomaga”.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, które mają za zadanie wesprzeć finansowo leczenie dzieci w trudnej sytuacji zdrowotnej. W 2019 r. zostało zorganizowane już ok. 32 akcje, dzięki którym 36 osób otrzymało darowiznę w łącznej kwocie 384 tys. zł. Wsparcie okazało ponad 18,6 tys. biegaczy.