Od 1 lipca dostępne kolejne tereny zielone na dawnej Skrze

30 czerwca 2022
Od 1 lipca dostępne kolejne tereny zielone na dawnej Skrze

Więcej zieleni i miejsc do spacerowania od 1 lipca.

Od piątku, 1 lipca oddajemy mieszkańcom Miasto Stołeczne Warszawa kolejne tereny zielone dawnej Skry – w sumie ponad 4 hektary od strony Pola Mokotowskiego. Można z nich korzystać (wejścia od ul. Ondraszka i od ul. Rokitnickiej) 7 dni w tygodniu, w godz. 6:00- 21:00 podobnie jak z pozostałej części kompleksu przy u. Wawelskiej.

W czwartek, na dzień przed otwarciem nowej, zielonej części dawnej Skry zmiany jakie tu zaszły oceniła Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy wspólnie z Januszem Samelem, dyrektorem Biura Sportu i Rekreacji oraz Bartosze Kusiorem, dyrektorem AKTYWNEJ WARSZAWY.

W marcu mieszkańcy zyskali tereny rekreacyjne od strony ul. Żwirki i Wigury oraz możliwość korzystania z bieżni lekkoatletycznej.

Teraz zakończył się ostatni etap prac porządkowych, za które dziękujemy Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg - oczyszczono ze śmieci i gruzów ponad 40 000 mkw powierzchni, następnie nawieziono tam ziemię i wysiano trawę oraz dodatkowo wykonano 500 metrów nowych, tymczasowych alejek spacerowych.

Alejki będą dostępne przez ok. 16 miesięcy, bo tyle właśnie potrwać mają prace nad projektem 1. etapu rewitalizacji dawnej Skry, poprzedzające roboty budowlane.