Dla miłośników tenisa sezon trwa cały rok

18 listopada 2019
Dla miłośników tenisa sezon trwa cały rok

Miłośnicy tenisa nie muszą już oglądać się na pogodę. Korty w Ośrodkach Solec i Legia przeszły modernizację, a jej głównym efektem jest zadaszenie, pozwalające Warszawiakom na grę przez cały rok.

W Ośrodku Solec mieszkańcy mogą już korzystać codziennie z dwóch kortów w hali oraz z dwóch pod balonem z oświetleniem ledowym. Inwestycja na Solcu trwała ponad dwa miesiące, a jej koszt wyniósł ponad 1,5 mln zł. W tej kwocie udało się sfinansować nie tylko zadaszenie kortów sezonowych, ale także odnowiono konstrukcję drewniano-stalową w hali całorocznej i wymieniono  nawierzchnię z mączki ceglanej na mączkę syntetyczną.

Zmodernizowane korty tenisowe uzupełniają szeroką ofertę Ośrodka Solec, w którym znajduje się też m.in. hala sportowa, sala fitness, siłownia, dwie sale do squasha oraz sauna.

Metamorfozę za ponad 2,4 mln zł przeszły też korty w Ośrodku Legia przy ul. Myśliwieckiej. W ostatnim czasie wykonano tam zadaszenie pneumatyczne wraz z nowym systemem nagłośnienia i monitoringu na wszystkich trzech powierzchniach.

Prace przygotowujące korty tenisowe przy ul. Myśliwieckiej na nadchodzącą zimę prowadzone łącznie na 10 kortach (dwa korty centralne z trybunami i po cztery korty boczne) przez ostatnie trzy miesiące. Otwarcie sezonu zimowego na Myśliwieckiej przewidziano na drugą połowę listopada.

Bieżące informacje zamieszczamy na stronie www oraz na facebookowych proflach: Ośrodak Solec i Ośrodek Legia