Pływalnia

Pływalnia

W okresie epidemii obowiązują wytyczne korzystania z pływalni krytej – prosimy o zapoznanie się z nimi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pływalnia Ośrodka Rozbrat-Jutrzenka to kameralny obiekt, przeznaczony do pływania rekreacyjnego i sportowego. Posiadamy nieckę basenową o wymiarach 6,0 x 25,0 m. Głębokość niecki waha się pomiędzy 1,10 a 2,0 m. Dysponujemy trzema wytyczonymi torami, gdzie jednocześnie może przebywać 21 pływających osób.

Do dyspozycji naszych klientów, nieodpłatnie, dostępny jest sprzęt do nauki pływania w postaci desek, ósemek oraz makaronów.

Nasza pływalnia umożliwi Państwu spędzanie wolnego czasu w aktywnej formie w miłej, kameralnej atmosferze. Naszą ofertę kierujemy do wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas i pragną ukojenia i relaksu, niezbędnego dla utrzymania zdrowia, dobrego samopoczucia i kondycji.

Oprócz pływania rekreacyjnego, nasza pływalnia daje możliwość korzystania z bogatej oferty zajęć, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Nauka pływania

Nauka pływania prowadzona grupowo przeznaczona jest dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z pływaniem (początkujący) oraz młodych pływaków chcących doskonalić swoje umiejętności (średnio zaawansowani). Pływanie grupowe działa bardzo motywująco na uczestników gdyż pojawia się rywalizacja, która wpływa na osiąganie rezultatów szczególnie w doskonaleniu technik pływackich.

Grupa początkująca (przedział wiekowy ok. 6-8 lat) dla dzieci samodzielnie utrzymujących się na wodzie.

Główne zadania grupy: 

- Uczymy się wykonywania podstawowych czynności w wodzie, zanurzenia głowy, nauka otwierania oczu pod wodą opanowanie oddychania w wodzie, leżenia i  poślizgów na piersiach i na grzbiecie, prostych skoków do wody.

- Ćwiczymy ruchy nóg i ramion do kraula i grzbietu oraz pierwsze skoki do wody.

- Pracujemy nad koordynacją ruchów nóg i rąk do kraula i grzbietu, opanowujemy wślizgi do wody, elementy nurkowania.

Grupa średnio zaawansowana (przedział wiekowy ok. 9-14 lat), dla dzieci i młodzieży umiejącej pływać elementarnie dwoma (kraul i grzbiet) lub trzema (kraul, grzbiet i żabka) stylami pływania.

Na tym etapie doskonalimy  technikę pływacką, zaczynając od stylu grzbietowego, poprzez styl dowolny (kraul) i klasyczny (żabka), ćwiczymy również prawidłowe skoki do wody i elementy nurkowania. Wdrażamy także podstawowe elementy stylu motylkowego (delfin).

Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki oraz w soboty i w niedziele.

Aqua aerobik

Aqua aerobik to popularna forma zajęć aerobowych w środowisku wodnym. To trening dla każdego, bez względu na wiek i kondycję. Ćwiczenia w wodzie wykonuje się prawie bez wysiłku, a mimo to poprawiają formę, rzeźbią sylwetkę i doskonale odprężają. Nawet spora nadwaga, kiepska forma, bóle pleców lub kolan nie są przeszkodą dla gimnastyki w wodzie. Aqua aerobik wcale nie męczy, bo dzięki sile wyporu ciężar ciała znacznie się zmniejsza. Ćwicząc czujesz się więc lekko i bez wysiłku wykonujesz ruchy, które w sali gimnastycznej mogą sprawiać trudności.

 „Senior starszy, sprawniejszy".

Zajęcia usprawniające w wodzie, skierowane dla seniorów w wieku  55+. Odbywają się cyklicznie dwa razy w tygodniu,   w środy i piątki w godzinach 11.00-13.30.

 

Pliki do pobrania: