Pływalnia

Pływalnia

Ośrodek Rozbrat-Jutrzenka umożliwi Państwu spędzanie wolnego czasu w aktywnej formie w miłej, kameralnej atmosferze. Naszą ofertę kierujemy do wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas i pragną ukojenia i relaksu, niezbędnego dla utrzymania zdrowia, dobrego samopoczucia i kondycji.

Oprócz pływania rekreacyjnego , nasza pływalnia daje możliwość korzystania z bogatej oferty zajęć, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Nauka pływania

Nauka pływania prowadzona grupowo przeznaczona jest dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z pływaniem (początkujący) oraz młodych pływaków chcących doskonalić swoje umiejętności (średnio zaawansowani). Pływanie grupowe działa bardzo motywująco na uczestników gdyż pojawia się rywalizacja, która wpływa na osiąganie rezultatów szczególnie w doskonaleniu technik pływackich.

Grupa początkująca (przedział wiekowy ok. 6-8 lat) dla dzieci samodzielnie utrzymujących się na wodzie.

Główne zadania grupy: 

- Uczymy się wykonywania podstawowych czynności w wodzie, zanurzenia głowy, nauka otwierania oczu pod wodą opanowanie oddychania w wodzie, leżenia i  poślizgów na piersiach i na grzbiecie, prostych skoków do wody.

- Ćwiczymy ruchy nóg i ramion do kraula i grzbietu oraz pierwsze skoki do wody.

- Pracujemy nad koordynacją ruchów nóg i rąk do kraula i grzbietu, opanowujemy wślizgi do wody, elementy nurkowania.

Grupa średnio zaawansowana (przedział wiekowy ok. 9-14 lat), dla dzieci i młodzieży umiejącej pływać elementarnie dwoma (kraul i grzbiet) lub trzema (kraul, grzbiet i żabka) stylami pływania.

Na tym etapie doskonalimy  technikę pływacką, zaczynając od stylu grzbietowego, poprzez styl dowolny (kraul) i klasyczny (żabka), ćwiczymy również prawidłowe skoki do wody i elementy nurkowania. Wdrażamy także podstawowe elementy stylu motylkowego (delfin).

 

Aqua Running

Aqua Running to forma zajęć aerobowych w środowisku wodnym będąca kombinacją treningu biegowego i ćwiczeń wytrzymałościowo - siłowych. To trening, którego nadrzędnym celem jest poprawa kondycji, koordynacji ruchowej oraz wytrzymałości siłowej. Pozwala utrzymać optymalną formę naszego kręgosłupa oraz całego aparatu ruchu. Co ważne - nie wymaga umiejętności pływackich!
Jest to świetny trening dla każdego, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Szczególnie polecany jest biegaczom ulicznym, lekkoatletom oraz pasjonatom wszystkich dyscyplin, w których dochodzi do przeciążeń stawów i kręgosłupa.
 

 „Senior starszy, sprawniejszy".

Zajęcia usprawniające w wodzie skierowane dla seniora 55+. Odbywają się cyklicznie 2 x w tygodniu w środy i piątki w godzinach 11.00-13.30.