Aktywność w życiu seniora. Przekonaj się, że można i warto!

15 września 2020
Aktywność w życiu seniora. Przekonaj się, że można i warto!

W Ośrodkach SCS AW, w ramach programu Aktywny Senior zachęcamy osoby starsze do zdrowego spędzania wolnego czasu. Program ma też pomóc zmienić stereotypowe myślenie, że seniorzy głównie zmagają się z chorobami i nie mają sił oraz chęci na niewielką choćby aktywność fizyczną. Dlatego też propagujemy rożne aktywności związane z pływaniem, a także zajęcia w sali gimnastycznej oraz na siłowni.

Jakie są wrażenia uczestników?

Swoimi opiniami na temat Aktywnego Seniora podzielili się sami zainteresowani*:

- „Super, jak zawsze. Chodzimy już od 10 czy nawet 15 lat, tak mniej więcej”;

- „Aerobik w wodzie, czyli normalne ćwiczenia, które wykonuje się na sali tu wykonuje się w wodzie, żeby trochę odciążyć stawy”;

- „Jest to gimnastyka w wodzie, różne ćwiczenia nóżki, rączki, brzuszki, - wszystko się ćwiczy”;

- „Jest naprawdę super, polecam”;

- „Jak była pandemia i zamknięto nas w domu, to my starsze osoby zrobiliśmy się raptem chorzy. Wszystko zaczęło boleć. A to kolano, a to kręgosłup. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że teraz można ćwiczyć, bo dojdziemy znowu do formy”;

- „Samopoczucie też się poprawia”.

Dlaczego warto skorzystać z Aktywnego Seniora

Justyna Tyrowicz, instruktorka, fizjoterapeutka, prowadząca zajęć dla seniorów w Ośrodkach AKTYWNEJ WARSZAWY:

- Gimnastyka w wodzie to zajęcia ogólnorozwojowe, które mają nam pomoc w utrzymaniu ogólnej sprawności ruchowej. Środowisko wodne poprawia nam zarówno wydolność organizmu, jak i odciąża stawy. Woda stanowi dodatkowy element relaksacyjny, ułatwia trudy poruszania się oraz wprowadza detal zabawy. Dla osób, które borykają się z kontuzjami, przeciążeniami, dla osób starszych jest to idealne miejsce do ćwiczeń.

Bezpieczne spotkania w Ośrodkach SCS AW

W czasie pandemii ściśle stosujemy się do zasad reżimu sanitarnego, dbamy o bezpieczeństwo uczestników, dlatego bez obaw można uczestniczyć w oferowanych przez nas zajęciach. W strefach przeznaczonych dla klientów regularnie przeprowadzana jest dezynfekcja. Zachowane są też odpowiednie odstępy pomiędzy seniorami podczas zajęć,  tak, aby spotkania w grupach były jak najbardziej bezpieczne. 

Warunki uczestnictwa

  • zameldowanie na terenie m.st. Warszawy,
  • ukończony 55. rok życia,
  • posiadanie legitymacji emeryta lub rencisty.

Gdzie prowadzone są zajęcia

Do zobaczenia!

*Źródło: Materiał informacyjny emitowany na antenie Meloradia 9 września 2020 r.