Zima w Mieście w Ośrodku Polonia

25 stycznia 2019
Zima w Mieście w Ośrodku Polonia

Dla  uczniów stołecznych szkół, którzy ferie zimowe spędzą w Warszawie, Miasto Stołeczne Warszawa i Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa przygotowały program „Zima w Mieście”.

Wzorem lat ubiegłych, młodzież szkolna, w wybranych ośrodkach sportowych SCS AW, 
w wyznaczonych godzinach, może nieodpłatnie korzystać z pływalni, hal sportowych, lodowisk oraz stoku narciarskiego. Wszystkie gry i zabawy odbywać się będą pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Wstęp na zajęcia „Zimy w Mieście” będzie weryfikowany na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.

Ośrodek Polonia podczas  przerwy zimowej (28 stycznia – 8 luty 2019r) do dyspozycji młodych i aktywnych warszawiaków oddaje swoją pływalnię. Jest to pływalnia o wymiarach 25x12 metrów, o głębokości od 1,17 do 1,6 metra, wyposażona w profesjonalne słupki z belką do nogi  zakrocznej.  Pływalnia posiada nowe szatnie i natryski.

Młodzież może korzystać z pływalni OP - od poniedziałku do piątku -  w godzinach od  9.00 do 15.00, uczestniczyć w grach i zabawach w wodzie, doskonalić umiejętności pływania lub pływać rekreacyjnie.

W programie „Zima w Mieście”  mogą brać udział dzieci i młodzież  ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz licealnych.

Przed przyjściem do OP warto też sprawdzić aktualny harmonogram pływalni, który wskaże  czy w danym dniu są jeszcze wolne tory do pływania, czy nie obowiązuje np. rezerwacja grupowa:

https://aktywnawarszawa.waw.pl/pl/osrodki-sportowe/polonia/harmonogram/harmonogram-plywalni

Ośrodek Polonia znajduje się  w atrakcyjnej lokalizacji w centrum Warszawy, w pobliżu Starego Miasta. Do ośrodka łatwo dojechać komunikacją miejską.

Warunki korzystania z pływalni Ośrodka Polonia w ramach programu
„Zima w Mieście”:

  1. Uczniowie indywidualnie

Warunkiem wstępu na pływalnię jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej oraz oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zajęciach rekreacyjno-sportowych w wodzie. Osoby pełnoletnie podpisują oświadczenie samodzielnie, a w przypadku uczestników niepełnoletnich wymagany jest podpis rodzica lub opiekuna prawnego. Oświadczenie należy wypełnić w 2 egzemplarzach. Wzór oświadczenia do pobrania zamieszczono poniżej. Druki dostępne są również w recepcji Ośrodka.

  1. Grupy zorganizowane

W programie mogą uczestniczyć grupy składające się z minimum 10 uczestników i opiekuna. Przed wejściem na pływalnię opiekun ma obowiązek pozostawić w recepcji imienną listę uczestników wraz z danymi imiennymi opiekunów. Na dole listy należy zamieścić oświadczenie, że do uczestnictwa w zajęciach dopuszczane są wyłącznie osoby posiadające oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w zajęciach rekreacyjno-sportowych na pływalni (oświadczenie od lekarza lub oświadczenie podpisane przez pełnoletniego uczestnika albo opiekuna prawnego).

W przypadku grup zorganizowanych należy dokonać wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub mailowej

Kontakt w sprawie rezerwacji:

Recepcja Ośrodka, tel. (22) 16 27 332
e-mail:  polonia@aktywnawarszawa.waw.pl

Szczegółowo zasady uczestnictwa w „Zimie w Mieście” zostały opisane w regulaminach, które znajdziecie Państwo poniżej. Załączyliśmy też wzór oświadczenia Opiekunów.

Pliki do pobrania: