Ośrodek Polonia – Aquacycling - Rowery w wodzie już od 15 marca 2019r

13 marca 2019
Ośrodek Polonia – Aquacycling - Rowery w wodzie już od 15 marca 2019r

Od marca do oferty pływalni Ośrodka Polonia na stałe wprowadzone zostaną zajęcia aquacycling (AC). Zajęcia prowadzone będą w piątki o godz.19.00. Pierwsze zajęcia przewidziane są na 15 marca 2019r. Maksymalna liczebność grupy AC- 13 osób.

Aquacycling (aquabike) to przyjemna forma ćwiczeń aerobowych, trening cardio łączący elementy aerobiku i ćwiczeń na rowerze stacjonarnym w wodzie. Trening pozwala na skuteczne spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej, dotlenienie organizmu oraz zwiększenie wydajności pracy serca i płuc. 

Ćwiczenia w wodzie należą do najbezpieczniejszych i jednocześnie niezwykle efektywnych: wyporność wody powoduje, że ciało wydaje się lżejsze, a stawy odciążone. Opór, jaki stawia woda sprawia, że w każdy wykonywany ruch musimy wkładać więcej siły. Zmęczenie w trakcie i po treningu jest mniej odczuwalne, dzięki naturalnemu masażowi wody podczas ruchu, mimo, że mięśnie pracują bardzo intensywnie. Jednocześnie zmniejsza się ryzyko kontuzji.

Regularne ćwiczenia w wodzie korzystnie wpływają między innymi na układ krwionośny i oddechowy, pozwalają zachować gibkość, wysmuklają sylwetkę, redukując tkankę tłuszczową, równocześnie rozwijają mięśnie.

Maksymalna liczebność grupy AC- 13 osób. Opłaty za uczestnictwo w zajęciach można regulować każdorazowo przed treningiem w kasie pływalni OP (cena biletu to 25zł, czas trwania zajęć w wodzie - 40 min) lub wykupić karnet (karnety - 4, 8, 12 wejść koszt odpowiednio 90, 150, 200 zł).

Zapisy na AC przyjmowane są w recepcji Ośrodka Polonia:
tel. 22 16 27 332, polonia@aktywnawarszawa.waw.pl

Uwaga!

Na zajęciach AC zalecane jest korzystanie z „butów do wody”. Pozwoli to uniknąć ewentualnych  otarć stóp podczas korzystania z roweru w wodzie.