II Turniej Piłkarski „Dzieci Polonii – Dzieciom”

21 września 2020
II Turniej Piłkarski „Dzieci Polonii – Dzieciom”

W sobotę, 12 września 2020 r., na boisku Ośrodka Polonia odbyła się II edycja Turnieju Piłkarskiego „Dzieci Polonii Dzieciom.  Współorganizatorami  Turnieju była Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego oraz Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

W zawodach uczestniczyły dzieci w wieku 10 – 13 lat. Każdy mecz trwał 2 × 10 min. Obsadę zawodów stanowiły dwa zespoły gospodarzy (Polonia I i Polonia II), Dom Dziecka z Kowalewa na Mazowszu oraz drużyny reprezentujące Dolny Śląsk: Pogotowie Opiekuńcze z Legnicy, Dom Dziecka z Wilkowa-Osady oraz zespół FC Wandy będący reprezentacją Domu Dziecka z Legnicy.

Drużyny  rywalizowały w dwóch grupach. Ostatecznie, w meczu finałowym spotkali się zawodnicy zespołu Polonia Warszawa I i drużyny Domu Dziecka Wilków-Osiedle, która ostatecznie zwyciężyła w Turnieju.

Po zakończeniu zmagań sportowych nastąpiła uroczystość wręczenia pamiątkowych medali, statuetek i pucharów oraz nagród rzeczowych. Dzięki staraniom organizatorów obdarowani zostali wszyscy uczestnicy imprezy. Następnego dnia, w niedzielny poranek, dzieci i ich opiekunowie zwiedzali Zamek Królewski, Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście. Licencjonowany przewodnik przybliżył im historię i dzień dzisiejszy stolicy.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU

1. Dom Dziecka Wilków-Osiedle
2. Polonia Warszawa I
3. Polonia Warszawa II
4. Dom Dziecka Kowalewo
5. Pogotowie Opiekuńcze Legnica
6. Dom Dziecka Legnica

Bramkarz turnieju: Anna Placer (Dom Dziecka Legnica)
Zawodnik turnieju: Karol Chilarzewski (Polonia I)
Król strzelców: Wiktor Siemieńko (Wilków-Osiedle)
Puchar Fair-Play: Pogotowie Opiekuńcze Legnica

Pełna relacja z Turnieju poniżej - plik pdf.

Pliki do pobrania: