Aqua bike - efektywne ćwiczenia i zabawa - rozmawiamy z naszą instruktorką

16 września 2021
Aqua bike - efektywne ćwiczenia i zabawa - rozmawiamy z naszą instruktorką

Efektywna forma treningu na rowerach w wodzie i świetna zabawa, także dla osób nieumiejących pływać, które chcą zadbać o swoją formę, wymodelować sylwetkę, ale nie lubią forsownych ćwiczeń na sali czy siłowni – o auqa bike rozmawiamy z Barbarą Szymańską.

Na czym polegają zajęcia aqua bike?

Barbara Szymańska*: - Trening odbywa się na specjalnie skonstruowanych rowerach, które stoją na dnie pływalni. Uczestnicy jeżdżą na rowerach w wodzie. To rodzaj treningu wytrzymałościowego – połączenie ćwiczeń w wodzie z kolarstwem. Zajęcia prowadzone są w grupie (do 15 osób) przy muzyce, co dodatkowo fantastycznie motywuje do treningu. Trwają 40 minut.

W czym tkwi moc aqua bike?

- Zacznijmy od korzyści. Podczas jednego treningu można spalić od 500 do nawet 1200 kcal, oczywiście możemy również wzmocnić kondycję fizyczną, wydolność sercowo-oddechową i zredukować tkankę tłuszczową. Uwalniają się endorfiny, dzięki którym możemy poprawić sobie humor. Wyjątkowe właściwości wody sprawiają, że trening jest efektywny i bezpieczny. Dodatkowo masujący wpływ wody jest wyjątkowo skutecznym sposobem walki z cellulitem.

Czyli bez wysiłku z efektami?

- Dokładnie tak. Aqua bike daje rewelacyjne efekty, nie obciążając przy tym stawów i kręgosłupa, co czasem jest wymówką dla wielu osób niepodejmujących żadnej aktywności. Woda stanowi dopełnienie jazdy na rowerze stacjonarnym. Zanurzenie ciała sprawia, że podczas wykonywania ćwiczeń nie czujemy zmęczenia, choć mięśnie pracują bardzo intensywnie. Te same z trudem wykonywane ćwiczenia na siłowni w wodzie wykonujemy bez wysiłku. Ćwiczymy, ćwiczymy, spalając z uśmiechem na twarzy kalorie i budując formę dla zdrowia.

Komu możemy polecić zajęcia?

- Wszystkim, niezależnie od wieku, a w szczególności tym, którzy chcą zrzucić wagę ciała, zredukować cellulit, poprawić krążenie, nie obciążając stawów. To także forma rehabilitacji dla osób mających problem z kręgosłupem, zapaleniem stawów, układem oddechowym, a także po przebytych urazach i operacjach. Na zajęcia zapraszamy także osoby nieumiejące pływać.

Trening w wodzie na rowerach zalecany jest także dla sportowców różnych dyscyplin, aby utrzymać swoja kondycję ruchową, wzmocnić siłę mięśni oraz wytrzymałość. Rower wodny będzie więc idealny do treningów także dla triathlonisty.

Gdzie prowadzone są zajęcia?

- Na pływalni w Ośrodku Polonia AKTYWNEJ WARSZAWY w każdy piątek o godz.: 19:00, w przyjaznej atmosferze. Serdecznie zapraszam.

*instruktorka prowadzącą zajęcia aqua bike w Ośrodku Polonia AKTYWNEJ WARSZAWY

Więcej informacji o zajęciach znajduje się TUTAJ.

Rozmawiała Beata Kurył.

Bezpieczne spotkania w Ośrodkach SCS AW (przyp. SCS AW).

W czasie pandemii ściśle stosujemy się do zasad reżimu sanitarnego, dbamy o bezpieczeństwo uczestników zajęć, dlatego bez obaw można w nich uczestniczyć. W strefach przeznaczonych dla klientów regularnie przeprowadzana jest dezynfekcja. Zachowane są też odpowiednie odstępy pomiędzy uczestnikami zajęć, tak, aby spotkania w grupach były jak najbardziej bezpieczne.