Pływalnia kryta

Pływalnia kryta

Nasza pływalnia to obiekt, przeznaczony do pływania rekreacyjnego i sportowego. Składa się z dwóch niecek: sportowej i rekreacyjnej

Niecka sportowa o wymiarach 12,4 x 25m i głębokości od 1,10 do 1,65 m. Sześć wytyczonych torów pomieści maksymalnie 40 pływających. Temperatura wody 28º C

Niecka rekreacyjna o wymiarach 12,4 x 8 m i głębokości od 0,76 do 0,96 m. Temperatura wody ok. 30º C. basenu może jednocześnie 18 osób.

Na pływalni prowadzone są różne formy zajęć: indywidualna nauka pływania oraz zajęcia grupowe, na których podział dostosowany jest do wieku oraz umiejętności uczestników.

SZCZEGÓLNIE POLECAMY

Korektywę w wodzie dla dzieci

  • zajęcia są prowadzone w dwóch grupach wiekowych, przez wykwalifikowanych instruktorów – dla dzieci od 4 do 6 lat i powyżej 7 roku życia, w zespołach nie większych niż ośmioro dzieci. Celem zajęć jest korygowanie wad postawy (nadwaga, wady kolan, stóp), korygowanie skrzywień bocznych, kifozy oraz kształtowanie sylwetki dla wyrobienia prawidłowej postawy.

Naukę pływania dla dorosłych

  • oswojenie z wodą, pokonanie bariery strachu dla osób lękliwych, wstydliwych  i topiących się w przeszłości
  • nauka zanurzania twarzy, otwierania oczu i orientacji pod powierzchnią wody
  • nauka specyficznego oddychania w środowisku wodnym (wydychanie powietrza ustami, nosem, rytmiczne oddychanie, zatrzymanie oddechu - bezdech)
  • ćwiczenia wypornościowe i leżenie na grzbiecie i piersiach, nauka poślizgów na piersiach i grzbiecie
  • różne formy nurkowania, wyławianie przedmiotów z różnych głębokości
  • elementarne skoki do wody na nogi z różnych pozycji wyjściowych i wysokości
  • nauka elementarnych ruchów napędowych nóg na grzbiecie i piersiach z przyborem i bez

Do dyspozycji naszych klientów, nieodpłatnie, dostępny jest sprzęt do nauki pływania w postaci desek, ósemek oraz makaronów.

Pływalnia dostępna jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8.15 – 19.45 

Na naszej pływalni obowiązuje pływanie w czepkach oraz strojach sportowych przylegających do ciała – bez suwaków i kieszeni.