Letnia Strefa Rekreacji w liczbach

4 września 2018
Letnia Strefa Rekreacji w liczbach

Letnią Strefę Rekreacji zorganizowaną przez SCS AKTYWNA WARSZAWA od czerwca do chwili obecnej odwiedziło już prawie 14 tysięcy osób. Strefa została uruchomiona 8 czerwca i działa codziennie od godz. 10.00 do 22.00 również w soboty i niedziele. Cztery bezpłatne boiska do piłki siatkowej i boisko do beach soccera można od początku rezerwować w elektronicznym systemie za pośrednictwem strony aktywnawarszawa.pl. Z takiej możliwości skorzystało już prawie 5 tysięcy osób.

Od czerwca do końca sierpnia w Letniej Strefie Rekreacji instruktor Lata w Mieście prowadził zajęcia dla grup i osób indywidualnych. Ponadto zostały zorganizowane dwa eventy „Wodny Świat” (4.07 i 8.08),  w którym udział wzięło ponad 1000 dzieci, głównie uczestników akcji „Lato w Mieście” ze szkół podstawowych.

W czerwcu odbył się event  dla dzieci  w wieku 5-13 lat „Polska będzie Mistrzem Świata!”, z udziałem akrobatów i clownów, nawiązujący do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Starsi użytkownicy strefy mogli rywalizować sportowo podczas Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Prezydent m.st. Warszawy oraz Turnieju Szkolnej Ligii Siatkówki o Puchar Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. W tym ostatnim uczestniczyło 98 drużyn.

W lipcu rozpoczęliśmy cykl treningów „Lato w Mieście z ONICO Warszawa”, który zakończył się eventem z udziałem fundacji i zawodników drużyny ONICO Warszawa.

Ponadto w Letniej Strefie Rekreacji odbyło się 11 treningów Street Workout prowadzonych przez trenerów Ghetto Workout Poland,  18 godzinnych treningów realizowanych przez Runmageddon i 3 treningi Runmageddon Kids. W strefie odbywały się również zajęcia buble football przygotowane przez Gmods Ball oraz Zumba z Natalią Krzemieńską.

W lipcu Letnia Strefa Rekreacji była  zagrożona falą powodziową. Pomimo iż stan wody podniósł się znacząco strefa funkcjonowała bez większych zakłóceń, a o chwilowych wyłączeniach informowaliśmy na bieżąco.

Przed nami ostatnia prosta. Wierzymy, że wszyscy uczestnicy zajęć nie wyobrażają sobie lata i Poniatówki bez funkcjonowania Letniej Strefy Rekreacji tak samo jak my.