Jak zmieniła się okolica Letniej Strefy Rekreacji

21 maja 2019
Jak zmieniła się okolica Letniej Strefy Rekreacji

Przygotowując się do otwarcia nowego sezonu w Letniej Strefie Rekreacji, nie możemy nie wspomnieć jak dużo zaszło dobrych zmnian w okolicy naszego funkcjonowania.

Niewątpliwą atrakcją dla rodzin z dziećmi jest interaktywny plac zabaw. Jak to nad Wisłą, dzieci mogą bawić się w piaskowym błocie, przelewać wodę w zainstalowanych wiaderkach lub nosić własnymi spod grzybka. Jest ścieżka zdrowia dla stóp, huśtawki, zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji, które sprawią, że pobyt na Poniatówce, będzie udany.

Prom Pliszka, który przewozi pieszych i rowerzystów z drugiego brzegu (bulwary przy Wisłostradzie), doczekał się nowej "przystani" z dogodnym podjazdem dla rowerów i wózków. 

Zwolennicy ekologicznej komunikacji z pewnością będą zadowoleni z wyremontowanej trasy rowerowej przebiegajacej przy Letniej Strefie Rekreacji oraz licznych stojaków rowerowych rozmieszczonych przy barach, placu zabaw, plaży i strefie AKTYWNEJ WARSZAWY. Przy zejściu nadal funkcjonuje stacja rowerów VETURILO (9681 Wybrzeże Szczecińskie - Stadion Narodowy).

Dojazd na parkingi okolicznych barów ma również nową nawierzchnię, ale i swoje ograniczenia w postaci wysuwanych słupków ograniczajacych dewastację nadal "dzikiego" wybrzeża. Uszanujmy zatem zwierzęta, które maja w okolicy gniazda i trasy migracyjne.