Regulaminy
Stołeczne Centrum Sportu
AKTYWNA WARSZAWA
Jednostka budżetowa m.st. Warszawy
REGULAMIN OŚRODKA INFLANCKA
Przepisy porządkowe
- Ośrodek Inflancka jest ogólnodostępnym obiektem m.st. Warszawy zarządzanym przez Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA (zwane dalej: SCSAW).
- Ośrodek jest czynny codziennie w oparciu o ogólnodostępny harmonogram funkcjonowania. Dni i godziny, w których można korzystać z obiektu oraz godziny ostatnich wejść na pływalnie krytą oraz letnią podane są na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Przebywanie na terenie Ośrodka poza godzinami jego funkcjonowania jest zabronione.
- W wyjątkowych przypadkach, tj. organizacji imprez sportowych, wystąpienia awarii oraz planowanych przerw technologicznych i remontowych harmonogram funkcjonowania Ośrodka może ulec zmianie, o czym SCSAW będzie informowało z odpowiednim wyprzedzeniem.
- Na terenie Ośrodka dostępny jest bezpłatny parking na czas korzystania z usług sportowych. W przypadku zaparkowania samochodu bez wykupionej usługi obowiązuje opłata zgoda z cennikiem usług.
- Na terenie parkingu wyznaczone i oznakowane zostały miejsca dla osób z niepełnosprawnościami oraz dróg pożarowych. Wobec właścicieli pojazdów niestosujących się do oznakowania będą wyciągane konsekwencję łącznie z możliwością odholowania pojazdu na jego koszt.
- Każda osoba korzystająca z obiektu zobowiązana jest do:
- zapoznania się z obowiązującymi na terenie Ośrodka regulaminami, instrukcjami oraz znakami informacyjnymi i ich przestrzegania,
- podporządkowania się wszelkim poleceniom pracowników oraz służb porządkowych Ośrodka,
- korzystania z wyposażenia Ośrodka zgodnie z jego przeznaczeniem,
- utrzymania czystości i porządku,
- informowania pracowników Ośrodka o wszelkich zauważonych nieprawidłowościach i aktach wandalizmu.
- Zakup biletu, karnetu, podpisanie umowy lub korzystanie z usług na innej podstawie jest równoznaczne z akceptacją procedur oraz zasad obowiązujących na terenie Ośrodka, w tym regulaminów, przepisów porządkowych oraz cenników usług i odpłatności.
- Z Ośrodka korzystać mogą klienci indywidualni oraz grupy zorganizowane pod nadzorem opiekuna (trenera, nauczyciela). Dzieci do lat 13 mogą przebywać na obiekcie wyłącznie pod opieką i nadzorem osoby dorosłej.
- Z uwagi na konieczność przestrzegania procedur bezpieczeństwa oraz przepisów sanitarno-epidemiologicznych na terenie obiektu zabronione jest:
- przebywanie w stanie wskazującym na stan nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego,
- wnoszenie i spożywanie napojów alkoholowych oraz środków odurzających,
- wnoszenie opakowań szklanych, puszek, ostrych narzędzi, broni oraz innych niebezpiecznych przedmiotów,
- przebywanie na terenie plaży pływalni krytej w stroju sportowym bez uprzedniej zgody wyrażonej w podpisanych z Ośrodkiem umowach,
- bieganie, popychanie, krzyczenie oraz zachowywanie się w sposób zagrażający bezpieczeństwu własnemu oraz innych użytkowników obiektu,
- wszczynanie fałszywych alarmów,
- wchodzenie do pomieszczeń przeznaczonych dla pracowników i obsługi Ośrodka,
- zaśmiecanie i zanieczyszczanie pomieszczeń oraz terenu zewnętrznego,
- niszczenie urządzeń i wyposażenia obiektu,
- palenie tytoniu oraz papierosów elektronicznych na całym obiekcie,
- spożywanie pokarmów w miejscach do tego nie przeznaczonych,
- wprowadzanie zwierząt, pojazdów (rolek, rowerów, desek) oraz przedmiotów utrudniających komunikację w obiekcie,
- parkowanie pojazdów mechanicznych przed wejściem do Ośrodka,
- wyprowadzania zwierząt na teren zielony należący do Ośrodka,
- wchodzenie na infrastrukturę budowlaną oraz elementy konstrukcyjne i urządzenia do tego nie przeznaczone znajdujące się na terenie Ośrodka,
- fotografowanie i filmowanie bez zgody kierownictwa Ośrodka.
- Użytkownik obiektu biorąc udział w zajęciach oraz korzystając z oferowanych przez Ośrodek usług deklaruje tym samym, iż jego stan zdrowia pozwala na taką aktywność fizyczną i nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych na udział w tego typu zajęciach. Osoby po przebytych chorobach, osoby w podeszłym wieku oraz kobiety w ciąży powinny korzystać z Ośrodka ze szczególną ostrożnością adekwatnie do samopoczucia i aktualnego stanu zdrowia.
- Kierownictwo Ośrodka może wymagać od uczestników zajęć przedstawienia zaświadczenia o stanie zdrowia i dopuszczeniu do wykonywania określonych ćwiczeń i obciążeń fizycznych. Szczegółowe wymagania określone są w regulaminach zajęć i imprez przeznaczonych dla uczestników.
- Za stan zdrowia uczestników zajęć szkolnych oraz innych grup zorganizowanych także podczas zawodów, imprez odpowiada ich opiekun lub organizator. Kierownictwo Ośrodka może kontrolować wszystkie zajęcia, a w razie stwierdzenia uchybień zakazać dalszego korzystania z obiektu.
- Osoby z niepełnosprawnościami wymagające opieki mogą korzystać z Ośrodka wyłącznie pod nadzorem opiekuna znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie. Opiekun osoby z niepełnosprawnościami korzysta z usług Ośrodka bezpłatnie.
- Pracownicy Ośrodka mają prawo nie wpuścić na jego teren lub z niego wyprosić osoby, co do których zachodzi podejrzenie lub których zachowanie wskazuje na to, iż znajdują się w stanie nietrzeźwości lub są pod wpływem środka odurzającego, naruszają porządek publiczny, dobre obyczaje lub stwarzają zagrożenie dla siebie lub innych, a także nie stosują się do postanowień regulaminów, instrukcji, oznakowania na terenie obiektu lub poleceń obsługi. Wyżej wymienione zachowanie może spowodować podjęcie innych stosownych kroków przewidzianych prawem. Osoby takie będą usuwane z obiektu bez prawa do zwrotu wcześniej wniesionych opłat.
- Kierownictwo Ośrodka może czasowo ograniczyć możliwość wstępu na Ośrodek ze względu na bezpieczeństwo (w tym również w przypadku przekroczenia maksymalnej liczby osób korzystających).
- Osoby, których działanie spowodowało zniszczenie lub uszkodzenie mienia Ośrodka ponoszą pełną odpowiedzialność materialną za powstałe szkody. W przypadku osób małoletnich odpowiedzialność taką ponoszą rodzice, opiekunowie lub organizatorzy zajęć.
- Punkt udzielania pierwszej pomocy znajduje się przy oznaczonym stanowisku ratowniczym na płycie pływalni krytej.
- Wykaz telefonów alarmowych:
Pogotowie ratunkowe – 999 Straż Pożarna – 998 Policja – 997 Alarmowy – 112
- Przed wejściem do przebieralni (strefy czystej) obowiązuje zmiana obuwia zewnętrznegona stosowne obuwie sportowe (np. w przypadku pływalni klapki) i pozostawienie okryć wierzchnich wraz z obuwiem w szatni ogólnodostępnej Ośrodka. Niedozwolone jest przebieranie w innym miejscu niż przebieralnia.
- Klienci Ośrodka zobowiązani są do korzystania z szatni ogólnodostępnej i szafek depozytowych do tego przeznaczonych.
- Przedmioty wartościowe zaleca się przechowywać w szafkach depozytowych.
- W przypadku kradzieży należy niezwłocznie o tym fakcie powiadomić pracowników Ośrodka.
- Opłata za korzystanie z Ośrodka pobierana jest z góry za przebywanie w strefie płatnej według obowiązującego cennika.
- Korzystanie z usług Ośrodka odbywa się za pomocą Elektronicznego Systemu Obsługi Klientów (ESOK). System umożliwia kontrolę ruchu klientów na terenie obiektu.
- Transponder (pasek) upoważnia do korzystania z urządzeń i stref znajdujących się w obiekcie, na które został wykupiony i podlega rozliczeniu i zwrotowi przy wyjściu w recepcji Ośrodka. Za pobyt krótszy niż wykupiony opłata nie jest zwracana.
- Zabrania się celowego omijania i przechodzenie poza punktami dostępu ESOK takimi jak bramki uchylne i przejścia kołowrotowe przez klientów korzystających z wykupionych usług.
- Czas pobytu i związane z nim opłaty liczony jest od momentu aktywacji transpondera przy wejściu przez bramkę przy recepcji, do momentu odczytania przez pracownika recepcji pamięci transpondera i zdania go przy wyjściu przez bramkę przy recepcji. Strefa suszenia włosów oraz szatnia ogólnodostępna znajduje się w strefie płatnej.
- W przypadku kolejki do recepcji istnieje możliwość zatrzymania czasu przebywania w strefie płatnej po przyłożeniu transpondera na czytniku zlokalizowanym przy recepcji. System daje możliwość zatrzymania czasu pobytu na 15 minut. W przypadku nie dokonania rozliczenia w recepcji w ciągu 15 minut od momentu zatrzymania czasu, system doliczy ten czas do czasu przebywania w strefie płatnej zgodnie z cennikiem.
- Za każdą przekroczoną w strefie płatnej minutę, zostaje doliczona dopłata zgodnie z obowiązującym cennikiem.
- Pełna należność za korzystanie z urządzeń oraz za ewentualny wydłużony czas pobytu na terenie obiektu musi być uregulowana w momencie opuszczenia obiektu.
- Karnety rejestrowane w ESOK są imiennie i nie mogą być udostępniane osobom trzecim. Karnety posiadają określony termin ważności, po upływie którego nie wykorzystana wartość ulega kasacji. Wydanie nowego karnetu lub duplikatu skutkuje pobraniem dodatkowej opłaty zgodnej z cennikiem. Zasady odpłatności za korzystanie z usług, opłaty dodatkowe w tym za zniszczenie transpondera (paska reguluje cennik Ośrodka Inflancka.
- W przypadku remontów i przerw technologicznych uniemożliwiających korzystanie z Ośrodka zakupione karnety ulegają przedłużeniu o czas, w którym klient nie mógł korzystać z obiektu.
- Rzeczy znalezione na terenie Ośrodka należy przekazać personelowi recepcji.
- Zabrania się prowadzenia na terenie Ośrodka bez zezwolenia kierownictwa jakiejkolwiek działalności zarobkowej, a w szczególności działalności handlowej, marketingowej i usługowej, w tym rozprowadzania ulotek, sprzedaży towarów, oferowania i wykonywania usług oraz udzielanie prywatnych lekcji w zakresie zajęć sportowych (m.in. pływanie, trening personalny) za wynagrodzeniem.
- Uwagi i wnioski można składać w sekretariacie Ośrodka lub pocztą e-mail na adres: inflancka@aktywnawarszawa.waw.pl. Przesłane informacje anonimowe nie będą rozpatrywane.
- Wszelkie roszczenia wynikające z nieprzestrzegania postanowień niniejszego Regulaminu oraz Regulaminów poszczególnych obiektów nie będą rozpatrywane.
- W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem oraz Regulaminami poszczególnych obiektów decyzje podejmuje Dyrektor Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA ul. Rozbrat 26.
Monitoring
- Na terenie Ośrodka funkcjonuje monitoring wizyjny CCTV przeznaczony do obserwowania i rejestrowania wszelkich zagrożeń i niebezpieczeństw dla osób przebywających na obiekcie oraz możliwości powstania szkód w odniesieniu do dóbr oraz mienia publicznego i prywatnego.
- System monitoringu pozwala na dokumentowanie zachowań związanych z utrzymaniem standardów bezpieczeństwa i sposobów zapobiegania wypadkom oraz udzielania pomocy osobom w stanie zagrożenia życia i zdrowia. Stanowi dowód w sprawie, pozwala na ustalenie stanu i czasu wszelkich zdarzeń naruszających bezpieczeństwo i porządek publiczny.
- Rejestrator oraz zewnętrzne nośniki systemu są zabezpieczone przed dostępem i ingerencją osób postronnych.
- Wideo nadzór funkcjonuje całodobowo. Utrwalony obraz przechowywany jest w pamięci przez okres 7 dni po czym zostaje nadpisany.
- W przypadku zdarzeń podczas których istnieje podejrzenie, że mogło dojść do naruszenia ładu i porządku publicznego, zagrożenia życia, uszczerbku na zdrowiu bądź powstania szkody w mieniu zarejestrowane wydarzenie może zostać przeniesione na elektroniczny nośnik pamięci i jako dowód w sprawie stanowić materiał służący wyjaśnieniu sprawy bądź przekazany odpowiednim służbom.
- Zarejestrowany zapis, o którym mowa w p. 41 przechowywany jest tylko do czasu wyjaśnienia sprawy lub zakończenia stosownego postępowania. Po tym czasie zarejestrowane dane zostają trwale usunięte.
- Zasady właściwego zarządzania systemem monitoringu w zakresie technicznym i organizacyjnym reguluje Instrukcja zarządzania systemem monitoringu w Ośrodkach Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. Instrukcja dostępna jest u Kierownika Ośrodka Inflancka.
Ochrona danych osobowych
45. Klauzule informacyjne dla Klientów Ośrodka Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA dotycząca udziału w zajęciach organizowanych przez Ośrodek oraz dotycząca monitoringu wizyjnego dostępna jest na stronie internetowej Ośrodka w zakładce Regulaminy oraz na tablicy informacyjnej zlokalizowanej na holu Ośrodka.