Rehabilitacja w wodzie

Rehabilitacja w wodzie

Ćwiczenia rehabilitacyjne w wodzie

Nie od dziś wiadomo, że pływanie jest najbezpieczniejszą i najzdrowszą formą ruchu. Środowisko wodne łagodzi ból mięśni i stawów, wzmacnia nasze serce i skutecznie walczy ze stresem. Dodatkowo daje nam możliwość korygowania wad postawy nie powodując takiego zmęczenia jak np. ćwiczenia na siłowni.

Na pływalniach Stołecznego Centrum Sportu znajdą Państwo zajęcia dedykowane wszystkim tym, którzy zmagają się ze dolegliwościami ortopedycznymi, neurologicznymi jak również kardiologoicznymi. Opór wody sprawia, że nasz organizm nie odczuwa ciężaru ciała, nie przeciążamy ściegien, a woda przez swoją wyporność amortyzuje wszystkie wstrząsy i wymusza płynność ruchów. Jest to istotne w szczególności przy schorzeniach ortopedycznych i neurologicznych – dzięki wodzie m.in. poprawimy naszą koordynację ruchową czy tez zaburzenia równowagi.

Wykorzystywane różne formy ćwiczeń gimnastycznych ogólnorozwojowych, z obciążeniem, równoważnych, a także ukierunkowanych na wzmocnienie i usprawnienie poszczególnych grup mięśniowych, poprawiających ruchomość w stawach pozwoli w wielu przypadkach na skrócenie czasu powrotu do sprawności

Inflancka

adres: ul. Inflancka 8, 00-189 Warszawa
tel. 22 162 73 50

e-mail: inflancka@aktywnawarszawa.waw.pl

poniedziałek - piątek w godz. 6.00 - 21.30
sobota - niedziela    w godz. 6.30 - 21.30