Pływalnia

Pływalnia posiada dwie niecki połączone ze sobą 12,5 metrowym odcinkiem – cyplem. Brodzik dla dzieci od basenu sportowego oddzielony jest  lina asekuracyjną, dzięki której nasze najmniejsze pociechy mogą czuć się bezpiecznie, a rodzice nie muszą obawiać się, że ich dziecko nieopatrznie wypłynie na wodę głębszą niż 115 cm. Dzięki takiemu usytuowaniu pływalnia idealnie sprawdza się przy pływaniu rekreacyjnym oraz przy prowadzeniu zajęć nauki pływania
Mała niecka basenu ma wymiary 37,5 x 12,5m przy głębokości 1,14 do 1,02 m. 
Zamontowane są w niej 2 kaskady wodne, wodny tor przeszkód (funkcjonuje w weekendy) oraz duża 50 metrowa zjeżdżalnia. Tuż obok wieży zjeżdżalni znajduję się jacuzzi.

Pływalnia

Duża niecka basenu ma 10 torów pływackich i wymiary 50 x 25 metrów (wymiary olimpijskie) przez co często gościmy wiele klubów pływackich w skład, których wchodzą zawodnicy kadry narodowej oraz wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski w pływaniu. Idealnie nadaje się do pływania rekreacyjnego, a także sportowego. 
Na pływalni prowadzone są różne formy zajęć rekreacyjnych w wodzie od zajęć z przedszkolakami przez naukę pływania z podziałem na grupy wiekowe, w zależności od umiejętności i wieku uczestników, aqua aerobik oraz gimnastykę w wodzie dla seniorów.

Na naszym basenie obowiązuję pływanie w czepku oraz w kąpielówkach lub strojach sportowych przylegających do ciała – bez suwaków i kieszeni.

Prosimy o zapoznanie się z zasadami korzystania z pływalni w okresie pandemii.

Pływalnia w Ośrodku Inflancka przeszła remont i modernizację. Nowoczesna stacja uzdatniania wody i zmieniony system wentylacji mają podnieść komfort korzystania z basenu. Odświeżony wizerunek Ośrodka Inflancka zyskał nowe oblicze.

Pliki do pobrania: