Umowa na nowy basen przy ul. Inflanckiej podpisana

16 lipca 2021
Umowa na nowy basen przy ul. Inflanckiej podpisana

Zmiany, zmiany, zmiany – baseny letnie w Ośrodku Inflancka z każdym rokiem zmieniają swoje oblicze. Na lepsze! I to nie koniec.

Dwa lata temu zmodernizowaliśmy brodzik dla najmłodszych, w tym roku oddaliśmy dla mieszkańców Warszawy pawilony letnie z udogodnieniami, a dziś (15 lipca) dyrektor Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA Bartosz Kusior i jego zastępca Bartosz Żukowski podpisali umowę z Tomaszem Bernatem, prezesem Gardenia Sport. Spółka została wykonawcą prac za kwotę 5,8 mln złotych, które sprawią, że lato 2022 roku na Inflanckiej będzie można spędzić w jeszcze bardziej komfortowych warunkach, niż obecnie!

Tuż po zakończeniu trwającego sezonu letniego, od września br. Wykonawca zacznie rozbiórkę i wyburzenia dotychczasowego basenu zewnętrznego. Powstanie nowy basen sportowy o dł. 25 metrów z częścią rekreacyjną, ze zjeżdżalnią i dodatkowymi atrakcjami wodnymi (masaże, gejzery) oraz miejscem na foodtrucki.

To nie wszystko, bo otoczenie odnowionego basenu będzie również nowe: począwszy od ogrodzenia i chodników, przez nagłośnienie, monitoring, system nawadniania terenów zielonych po piaszczystą i trawiastą plażę oraz boisko do piłki plażowej, które powstanie w miejsce obecnego – asfaltowego.

Na całość prac Gardenia Sport ma czas do 20 maja 2022 roku, tak aby odnowione baseny letnie mogły być do dyspozycji mieszkańców już podczas następnych wakacji.