Ośrodek Inflancka: powstaje nowy basen letni ze zjeżdżalnią i gejzerami wodnymi

4 października 2021
Ośrodek Inflancka: powstaje nowy basen letni ze zjeżdżalnią i gejzerami wodnymi

Trwa przebudowa basenów letnich w Ośrodku Inflancka AKTYWNEJ WARSZAWY.

Baseny letnie z każdym rokiem zmieniają swoje oblicze i poszerzają ofertę. Przeszło dwa lata temu zmodernizowany został brodzić dla najmłodszych, a w tym sezonie letnim oddaliśmy dla mieszkańców Warszawy pawilony z udogodnieniami, m.in.: nowym zapleczem sanitarno-szatniowym, tarasem widokowym i placem zabaw dla dzieci.

Prace ruszyły już po sezonie

Prace rozbiórkowe rozpoczęły się już po wakacjach. Wykonawca – Gardenia Sport zdążył już wyburzyć i rozebrać basen zewnętrzny oraz zdemontować starą zjeżdżalnię.

Następnie powstanie nowy basen sportowy o dł. 25 metrów z częścią rekreacyjną, ze zjeżdżalnią i dodatkowymi atrakcjami wodnymi (masaże, gejzery) oraz miejscem na sezonowe punkty gastronomiczne.

Otoczenie odnowionego basenu będzie również nowe: począwszy od ogrodzenia i chodników, przez nagłośnienie, monitoring, system nawadniania terenów zieleni po piaszczystą i trawiastą plażę oraz boisko do piłki plażowej, które powstanie w miejsce obecnego – asfaltowego.

Prace o wartości 5,8 mln zł są finansowane z budżetu Warszawy. Mają zakończyć się tak, aby odnowione baseny letnie mogły być do dyspozycji mieszkańców już podczas wakacji 2022 r.