Ząbkovia Ząbki z Pucharem Polski MZPN. Oprawa, emocje, gole, grochówka. Nasze podsumowanie [ZDJĘCIA]

4 listopada 2021
Ząbkovia Ząbki z Pucharem Polski MZPN. Oprawa, emocje, gole, grochówka. Nasze podsumowanie [ZDJĘCIA]

KS Ząbkovia Ząbki pokonała KTS Weszło 5:1 w finale Okręgowego Pucharu Polski MZPN, który rozgrywany był w Ośrodku Hutnik AKTYWNEJ WARSZAWY. Spotkanie dostarczyło licznie zgromadzonym kibicom wielu emocji, a oprawa i towarzyszące atrakcje sprawiły, że ul. Marymoncka była w środowy wieczór najatrakcyjniejszym sportowo miejscem na mapie Warszawy.

Emocje już przed meczem
Po meczach półfinałowych jasnym było, że spotkanie pomiędzy Ząbkovią a Weszło wywoła bardzo duże zainteresowanie. Bilety dystrybuowane przez oba kluby oraz Mazowiecki Związek Piłki Nożnej szybko się rozeszły i już na kilka dni przed meczem stało się pewne, że toczyć się będzie on przy wypełnionych trybunach.

Rozgrzewka dla kibiców
Organizatorzy zadbali o to, aby na kibiców czekały atrakcje, a chłodny jesienny wieczór nie przeszkadzał w miłym spędzeniu czasu. Na fanów obu drużyn oraz licznie przybyłych gości specjalnych czekał ciepły poczęstunek przygotowany przez Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. Popularna grochówka, zupa pomidorowa, pączki oraz kawa i herbata sprawiły, że kolejka do naszego punktu gastronomicznego ustawiona była od rozpoczęcia rozgrzewki piłkarzy aż po końcowy gwizdek sędziego.

Oprawa godna finału
Okręgowy Finał Pucharu Polski miał wyjątkową oprawę. Studio meczowe i relację live przeprowadziła redakcja Kanału Sportowego (można było usłyszeć redaktorów Michała Pola i Tomasza Smokowskiego, którego wspierał Wojciech Kowalczyk), gra toczyła się przy sztucznym oświetleniu, a piłkarze zostali wprowadzeni na boisko przez najmłodszych adeptów futbolu. Ceremonii wręczania medali i pucharu towarzyszył z kolei pokaz sztucznych ogni i konfetti, zaś piłkarze kroczyli po czerwonym dywanie. 

Deklasacja na boisku
Gra od początku przebiegała pod dyktando bardziej doświadczonych piłkarzy z Ząbek. Ząbkovia szybko objęła prowadzenie, a kolejne bramki przybliżały ją do zwycięstwa. Kontaktowe trafienie KTS Weszło nie zmieniło przebiegu spotkania, które zakończyło się zwycięstwem Ząbkovii 5:1. Podopieczni trenera Piotra Dziewickiego okazali się drużyną zdecydowanie lepszą i w pełni zasłużyli na pomeczowe chwile triumfu.

Współpraca z MZPN
Finał rozgrywany w Ośrodku Hutnik AKTYWNEJ WARSZAWY to kontynuacja współpracy nawiązanej pomiędzy SCSAW a Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej (jej pierwszym akcentem był niedawny piknik z okazji 100-lecia związku). - Jesteśmy na stadionie AKTYWNEJ WARSZAWY. Wybraliśmy ten obiekt na nasz dom. Tu będziemy rozgrywać wszystkie nasze finały przez najbliższe 4 lata - zadeklarował na antenie Kanału Sportowego Sławomir Pietrzyk, prezes MZPN.
Słowa prezesa komponują się z drogą wytyczoną dla Ośrodka Hutnik AKTYWNEJ WARSZAWY. Obiekt ma stać się miejscem spotkań akademii i szkółek dla młodzieży oraz centrum treningowym, z którego korzystać będą mogły drużyny klubowe i narodowe – zarówno polskie jak i zagraniczne.