Ośrodek Hutnik: obchody 65-lecia klubu Hutnik Warszawa – 30 kwietnia (sobota)

28 kwietnia 2022
Ośrodek Hutnik: obchody 65-lecia klubu Hutnik Warszawa – 30 kwietnia (sobota)

W najbliższą sobotę (30 kwietnia) na stadionie Ośrodka Hutnik AKTYWNEJ WARSZAWY, klub Hutnik Warszawa rozegra z Ząbkovią Ząbki spotkanie w ramach rozgrywek IV ligi mazowieckiej. Będzie to jednocześnie doskonała okazja do uczczenia 65. rocznicy powstania klubu.

Hutnik Warszawa w pierwszych rozgrywkach ligowych występował w 1956 roku, w C Klasie Warszawskiego Okręgu Związku Piłki Nożnej (WOZPN), pod nazwą Koło Sportowe Z.S. [Zrzeszenie Sportowe] Stal Huta Warszawa. Oficjalne jednak powstanie klubu nastąpiło 21 kwietnia 1957 i Hutnik nie musiał występować od poziomu C Klasy, lecz był kontynuatorem zespołu z 1956 roku. Jego historia od tego momentu trwa do dziś.

Spotkanie z Ząbkovią rozegrane zostanie na zmodernizowanym obiekcie sportowo-rekreacyjnym, którego uroczyste otwarcie odbyło się w 2021 roku. Przypomnijmy, że nowy Ośrodek „Hutnik” jest jedną z największych inwestycji sportowych w Warszawie w ostatnich latach. Przy Marymonckiej 42 powstały trzy nowe boiska piłkarskie – w tym główne, umożliwiające rozgrywki III ligi piłki nożnej, z nawierzchnią z trawy naturalnej, które posiada system nawadniania oraz podgrzewania płyty boiska oraz posiadające zadaszone trybuny na 1390 miejsc. Na terenie obiektu znajdują się również cztery korty tenisowe z nawierzchnią z mączki ceglanej. 

Z uwagi na wyjątkowy charakter zbliżającego się meczu, na mieszkańców Warszawy przygotowany został szereg atrakcji dla mieszkańców stolicy. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 17:30. Dziesięć minut później na murawę stadionu Ośrodka Hutnik AKTYWNEJ WARSZAWY wybiegną młodzi adepci szkółki Hutnika w ramach #AkademiaWAkcji, czyli równolegle rozgrywane mecze na płycie głównej boiska w wykonaniu zawodników z rocznika 2014 (mecz ligowy) oraz 2015 (mecz towarzyski). Przed stadionem zaplanowano strefę zabaw z szeroką ofertą animacji dla dzieci, grami, zabawami oraz konkursami. Na 20:00 zaplanowano główny punkt programu, czyli spotkanie forBET IV ligi mazowieckiej pomiędzy Hutnikiem Warszawa, a Ząbkovią Ząbki.

Zapraszamy