Ośrodek Hutnik AKTYWNEJ WARSZAWY znowu w grze!

26 sierpnia 2021
Ośrodek Hutnik AKTYWNEJ WARSZAWY znowu w grze!

Po trwającej 2 lata rewitalizacji oddano do użytku mieszkańców Ośrodek Hutnik AKTYWNEJ WARSZAWY. Hutnik znowu w grze! – hasło przewodnie wybrzmiewało tego dnia wielokrotnie. Czekają na Was piękny stadion z zadaszonymi trybunami, dwa boiska treningowe oraz odnowione korty tenisowe.

Gwiazdy polskiej piłki na czele z piłkarzami grającymi w przeszłości w warszawskich klubach oraz wybitnym tenisistą Mariuszem Fyrstenbergiem, Prezydent Rafał Trzaskowski oraz zastępcy Prezydenta: Renata Kaznowska i Michał Olszewski, Prezes PZPN Cezary Kulesza, samorządowcy i przedstawiciele lokalnej społeczności nie tylko sportowej oraz uśmiechnięte dzieciaki z drużyn i akademii piłkarskich – to goście ważnego wydarzenia, które miało miejsce w środę, 25 sierpnia przy ul. Marymonckiej 42 w Warszawie.

Czym skorupka za młodu nasiąknie…

W pierwszej części imprezy murawę boiska głównego opanowali młodzi adepci piłki nożnej: członkowie drużyn i akademii piłkarskich z roczników 2013/2014 oraz 2011/2012. Wysiłki młodych piłkarzy i piłkarek zostały nagrodzone pucharami oraz medalami dla wszystkich uczestników turnieju. Natomiast na młodsze dzieci, które bakcyla do gry w piłkę jeszcze nie złapały, ale wraz z opiekunami postanowiły aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, czekała strefa zabaw i atrakcji – m.in. dmuchańce i tory przeszkód oraz inne zabawy ruchowe.

Pojedynek na szczycie

Wczesnym popołudniem odnowione boisko postanowili przetestować dorośli. W meczu Drużyny Gwiazd Piłkarskiej Warszawy zobaczyliśmy byłych reprezentantów Polski oraz piłkarzy związanych w przeszłości z warszawskimi klubami:, m. in. Marka Jóźwiaka, Piotra Włodarczyka, Tomasza Sokołowskiego, Marcina Mięciela, Macieja Bykowskiego czy Dariusza Dźwigałę. Naprzeciw nim do walki stanęli członkowie Drużyny Samorządowej z przedstawicielami Warszawskiego Transportu Publicznego, Straży Miejskiej, warszawskich dzielnic oraz instytucji miejskich i sportowych. Opaskę kapitańską Drużyny Samorządowej założyła Pani Prezydent Renata Kaznowska, a na ławce trenerskiej zasiadł Dariusz Dziekanowski. Mecz zakończył się wynikiem 7:2, honorowe bramki dla samorządowców strzelili Jakub Biernacki oraz Dariusz Papierz. Gratulujemy woli walki i dziękujemy za emocjonujące spotkanie!

Tenis przez cały rok

Środa na Bielanach nie przebiegała wyłącznie pod hasłem piłki nożnej. Odnowione korty tenisowe z nawierzchnią z mączki ceglanej „ogrywali” m.in. Mariusz Fyrstenberg – wieloletni reprezentant Polski w Pucharze Davisa i uczestnik turniejów z serii Masters oraz Prezydent Rafał Trzaskowski, jak również dzieci pod czujnym okiem trenera. Nadciągająca wielkimi krokami jesienna aura nikogo nie martwi, ponieważ po rewitalizacji korty w Ośrodku Hutnik są całoroczne – a to dzięki możliwości montażu powłok pneumatycznych.

Dobrze wydane 48 milionów

Rewitalizacja Ośrodka Hutnik AKTYWNEJ WARSZAWY została przeprowadzona w latach 2019 – 2021
i kosztowała 48 milionów złotych z budżetu miasta. W jej wyniku do dyspozycji mieszkańców oddano:

- stadion spełniający warunki umożliwiające rozgrywki III ligi piłki nożnej (zgodnie z obowiązującymi przepisami PZPN),

- dwa boiska treningowe B i C (otrzymały licencję Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej) z nawierzchnią z trawy syntetycznej z możliwością przykrycia powłokami pneumatycznymi (co daje możliwość wykorzystania przez cały rok); boiska te zostały one dopuszczone do rozgrywania meczów w niższych klasach rozgrywkowych, III lidze kobiet i ligach młodzieżowych, dzięki czemu będą służyły nie tylko do treningów;

- 4 korty tenisowe z nawierzchnią z mączki ceglanej, także z możliwością montażu powłok pneumatycznych;

- zaplecze szatniowo-sanitarne;

- parking na ponad 200 samochodów.

Na terenie Ośrodka Hutnik AKTYWNEJ WARSZAWY istnieje możliwość organizacji imprez różnego typu: meczów piłkarskich i tenisowych, zawodów i turniejów sportowych oraz imprez rekreacyjnych z zapleczem w postaci infrastruktury piknikowej.

Zapraszamy!

Więcej informacji: TUTAJ

 

fot. Karolina Krawczyk