Mały mundial na miejskich stadionach!

6 maja 2022
Mały mundial na miejskich stadionach!

Mały mundial na miejskich stadionach

Mundial w tym roku nie tylko zawodowców! Miasto Stołeczne Warszawa i AKTYWNA WARSZAWA zapraszają na II. edycję „Mini Mistrzostw Świata”, rozgrywek piłkarskich dla dzieci z roczników 2012-2015. Wielki finał 11 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3.

Turnieje eliminacyjne do tegorocznych „Mini Mistrzostw Świata” odbywają się w podwarszawskich miejscowościach oraz w Ośrodku Hutnik AKTYWNEJ WARSZAWY, przy ul. Marymonckiej 42. Udział w wydarzeniu będzie dla wszystkich uczestników niezapomnianą przygodą, a jego celem jest promocja piłki nożnej wśród dzieci, nauka zasad fair play i uczciwej rywalizacji oraz promowanie zdrowego trybu życia.

Pierwszy przystanek w drodze do marzeń

- Sportowy świat żyje w 2022 roku piłką nożną. Jeszcze kilka tygodni temu emocjonowaliśmy się udanym meczem barażowym Reprezentacji Polski, która awansowała do Mistrzostw Świata 2022, a już teraz, nie czekając na listopadową inauguracje mundialu zapraszamy do udziału w Mini Mistrzostwach Świata. Wydarzenie to stanowi pierwszy etap w drodze do realizacji marzeń, których zwieńczeniem może być udział w dorosłych Mistrzostwach Świata. Jako Miasto Stołeczne Warszawa wspieramy sportowe inicjatywy mające na celu promowanie sportu wśród dzieci i otwieramy dla nich nasze obiekty – Stadion Miejski przy ul Łazienkowskiej 3 oraz zmodernizowany Ośrodek Hutnik AKTYWNEJ WARSZAWY. – zachęca Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Atrakcje dla rodzin i dzieci

Finał Mini Mistrzostw Świata, który odbędzie się na Stadionie Miejskim, połączony zostanie z piknikiem rodzinnym oraz meczem pokazowym z udziałem byłych Reprezentantów Polski oraz piłkarzy związanych z warszawskimi klubami, Legią i Polonią. Przewidziano też animacje i atrakcje dla najmłodszych.

Więcej informacji dotyczących Mini Mistrzostw Świata:
tel.: 574692410
e-mail: info@minimistrzostwa.pl

Organizatorami Mini Mistrzostw Świata w Ośrodku Hutnik i finału na Stadionie Miejskim są Miasto Stołeczne Warszawa (poprzez specjalizującą się takich imprezach AKTYWNĄ WARSZAWĘ) oraz KR Sport.