Dostępność dla osób z niepełnosprawnością

Sport i rekreacja dla osób niepełnosprawnych w naszym Ośrodku:

  • Narciarstwo alpejskie
  • Kolejka grawitacyjna
  • Wjazd widokowy

Możliwość korzystania z urządzeń w zależności od stopnia niepełnosprawności. Uczestników i opiekunów prosimy o wcześniejsze ustalenie sposobu użytkowania urządzeń z obsługą Ośrodka. 

Informujemy, że Ośrodek posiada następujące udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:

  • oddzielna łazienka przystosowana dla osób niepełnosprawnych wyposażona jest w umywalkę na odpowiednio dobranej wysokości, zestaw poręczy i uchwytów zapewniający ułatwiony dostęp do toalety oraz drzwi bez progu o szerokości 93 cm (klucz do toalety dostępny jest w kasie Ośrodka),  
  • drzwi główne Ośrodka nie posiadają progów i można je otworzyć na szerokość do 166 cm 

Z przykrością informujemy, że Ośrodek Szczęśliwice wymaga dalszego przystosowania do obsługi osób niepełnosprawnych – przebudowa istniejących podjazdów zainstalowanych przy schodach prowadzących na taras budynku głównego, instalacja windy oraz przebudowa wyjść z budynku od strony stoku.

Dodatkowo informujemy, że w sierpniu 2014 na terenie Ośrodka Szczęśliwice po raz kolejny odbyła się impreza pn. „Narciarstwo Bez Barier, czyli Aktywna Terapia”, która była skierowana do osób niepełnosprawnych oraz ich rodziny i opiekunów. Odbyła się prezentacja sprzętu narciarskiego dla osób niepełnosprawnych (mono-ski, bi-ski, kulonarty) wraz z prezentacją informacji związanych z możliwościami oraz korzyściami uprawiania narciarstwa przez osoby niepełnosprawne. Bezpłatnie można było zobaczyć, dotknąć, usiąść, a nawet zjechać i testować dany sprzęt w akcji! Impreza była skierowana głównie do osób niepełnosprawnych (bez względu na rodzaj niepełnosprawności - poruszającą się na wózku, o kulach, niewidomą) i miała na celu pokazać jakie są możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego przez osoby niepełnosprawne. Zajęcia prowadzone były przez mgr fizjoterapii z uprawnieniami instruktorskimi z narciarstwa oraz dodatkową specjalizacją w narciarstwie osób niepełnosprawnych.

Więcej informacji na temat ww. imprezy na stronie: http://aktywnawarszawa.waw.pl/stok/archiwum oraz  http://activetherapy.eu/aktywna-zima/