Całoroczny Stok Narciarski

Całoroczny stok narciarski na Górce Szczęśliwickiej to jedyny tego typu obiekt na Mazowszu i jeden z nielicznych w Polsce. Przez cały roku można tu uprawiać narciarstwo i snowboard.

Zajmujący obszar 35 tys. m2, malowniczo wkomponowany w zieleń parku i otoczony z dwóch stron jeziorkami,  stok narciarski jest jednym z największych i najpiękniejszych tego typu ośrodków w Europie. Przez cały rok, również latem, można na nim uprawiać narciarstwo i snowboard oraz organizować zawody sportowe, imprezy rekreacyjne, festyny i spotkania integracyjne. 

Wynosząca 9500 m2 powierzchnia stoku zjazdowego pokryta została mata typu Dendix produkcji angielskiej, która przy zerowych i dodatnich temperaturach zraszana jest "mgłą wodną" dla zmniejszenia tarcia i polepszenia ślizgu, natomiast przy temperaturach ujemnych oraz braku lub małej ilosci śniegu naśnieżana trzema armatkami szwedzkiej firmy "Areco". Specjalnie zainstalowany wyciąg talerzykowy oraz kolejka krzesełkowa umożliwiają w ciągu godziny wjazd około 2000 osób na szczyt stoku, skąd roztacza się przepiękna panorama Warszawy.

Prawdziwej radości i emocji nie tylko dzieciom i młodzieży ale również dorosłym, dostarcza jazda zjeżdżalnią grawitacyjna, której długość trasy przekracza 700 m.

Liczący 900 m2 położony u podnóża stoku taras widokowy wraz ze świadczącym usługi gastronomiczne pawilonem restauracyjnym to wspaniałe miejsce dla organizacji imprez integracyjnych przy grillu dla pracowników i partnerów businessowych.

W sąsiedztwie ośrodka znajdują się tereny umożliwiające wybudowanie estrady oraz organizację koncertów okolicznościowych, a także ustawienie kiosków i namiotów dla wystawców oraz sponsorów.

Parametry techniczne stoku

Maksymalna wysokość stoku 74,9 m
Różnica poziomów 44 m
Długość zjazdu 227 m
Średnie nachylenie 12o
Maksymalne nachylenie 17o

 

Przed wizytą prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami korzystania z obiektu w okresie pandemii - szczegóły w załączniku na dole strony.

Pliki do pobrania: