Oficjalne rozpoczęcie działań „Bezpieczne ferie 2020"

6 lutego 2020
Oficjalne rozpoczęcie działań „Bezpieczne ferie 2020

W ostatni czwartek 6 lutego 2020 na Górce Szczęśliwickiej odbyło się oficjalne rozpoczęcie działań "Bezpieczne ferie 2020". Jazda na nartach z instruktorem, konkursy, prezentacja radiowozów – takie i inne atrakcje czekały na najmłodszych podczas inauguracji. Stołeczni policjanci wyjaśnili dzieciom, jak przygotować się do ferii i bezpiecznie korzystać z zimowych atrakcji. Wszystko w miłym towarzystwie policyjnej maskotki Sierżanta Borsuka.

Policjanci Komendy Stołecznej Policji co roku uczestniczą w działaniach „Bezpieczne ferie”. W tym roku, kilka dni przed rozpoczęciem ferii zimowych, funkcjonariusze Wydziału Prewencji KSP wspólnie z Komendą Główną Policji, Wydziałem Ruchu Drogowego KSP, Komisariatem Rzecznym, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN oraz Stołecznym Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA zorganizowali uroczystą inaugurację zimowego wypoczynku.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia działań „Bezpieczne ferie 2020” promowane były bezpieczne zachowania, m. in. odpowiedzialne postawy narciarzy i snowboardzistów na stokach czy noszenie odblasków. Najmłodsi uczestniczyli również w ciekawych konkursach z nagrodami, oglądali od środka policyjny radiowóz i wozy strażackie oraz uważnie wysłuchali wykładu Kapitana Wyderki o bezpieczeństwie nad wodą w czasie zimowych zabaw.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” na dzieci czekała też atrakcja w postaci lekcji narciarstwa z instruktorem PZN-u. Po solidnej rozgrzewce, uczestnicy imprezy mogli do woli korzystać ze stoku narciarskiego.

Korzystając z okazji, apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas ferii, co pozwoli nam na bezpieczne ich spędzenie.

Zródło: http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/52518,Oficjalne-rozpoczecie-dzialan-Bezpieczne-ferie-2020.html

 

Pliki do pobrania: