Wspaniała frekwencja podczas „Lata w Mieście”. Dziękujemy Wam!

15 września 2020
Wspaniała frekwencja podczas „Lata w Mieście”. Dziękujemy Wam!

Jak co roku Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, w ramach akcji „Lato w Mieście” przygotowało dla dzieci i młodzieży atrakcyjne oraz różnorodne formy spędzania wolnego czasu podczas wakacji. W tym roku szczególnie dbaliśmy o bezpieczeństwo osób korzystających z Ośrodków SCS AW, zachowując zasady reżimu sanitarnego, wymuszonego przez pandemię COVID – 19.

Od 29 czerwca do 31 sierpnia, a więc przez dwa miesiące wakacji, od poniedziałku do piątku uczniowie z warszawskich szkół i placówek oświatowych mogli spędzić aktywnie czas, korzystając z różnych funkcji Ośrodków AKTYWNEJ WARSZAWY.

Mimo sytuacji związanej z pandemią, w tym roku frekwencja podczas akcji „Lato w Mieście” była znacznie wyższa niż w latach ubiegłych. Ośrodki SCS AW przyjęły aż 630 grup. Dla porównania w wakacje 2019 r. grup było o 125 mniej.

Cieszy też suma wszystkich wejść (w grupach oraz indywidualnie), która wyniosła ponad 27 tysięcy, gdy przed rokiem przekroczyła nieznacznie 14 tysięcy.

Największą popularnością cieszyła się kolejka grawitacyjna w Ośrodku Szczęśliwice, zlokalizowanym na Ochocie, w samym centrum pięknego i zielonego parku, z niezapomnianą panoramą na centrum stolicy.

Nie mniej atrakcyjnie prezentowały się oferty innych ośrodków. Ośrodek Stegny udostępnił swój tor do nauki i doskonalenia jazdy na rolkach. Ośrodek Polonia swoje boisko oraz pływalnię krytą. Ośrodek Rozbrat- Jutrzenka oferował w czasie trwania akcji wstęp do Skateparku Jutrzenka, który przyciągał sympatyków jazdy na BMX-ach.

W Ośrodku Rozbrat-Jutrzenka uczestnicy mieli również możliwość doskonalenia umiejętności pływania, uczestniczenia w zabawach w wodzie oraz korzystania z sali sportowej. W Ośrodku Inflancka odbywały się zajęcia w wodzie takie jak zumba czy ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniale spędzony czas, za dobry humor i dużo radosnej energii. Do zobaczenia za rok !

Zespół Aktywnej Warszawy.