Podpowiadamy jak do maksimum wykorzystać słoneczne jesienne dni

9 września 2021
Podpowiadamy jak do maksimum wykorzystać słoneczne jesienne dni

Wrześniowa aura daje mnóstwo możliwości zadbania o kondycję fizyczną i pozytywny nastrój. Poranki pachną już jesienią, ale słońce w ciągu dnia cały czas jeszcze dostarcza nam mnóstwo energii. Dajcie się więc wyciągnąć z domu i zaprosić do aktywności na świeżym powietrzu.

Korzystajcie z promieni słonecznych i łapcie dzięki temu witaminę D, zanim przyjdą słoty i znacznie krótsze dni. Jakie sporty na świeżym powietrzu wybrać? Zachęcamy do skorzystania z poniższych podpowiedzi.

Tenisowa jesień

Przygodę z tenisem ziemnym można rozpocząć w każdym wieku, więc nie ma co zwlekać. Sport ten angażuje wszystkie mięśnie, a dodatkowo pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje skumulowane po całym dniu pracy lub szkoły. Zamiast siedzieć w domu umówcie się z przyjaciółmi albo wybierzcie się całą rodziną na korty. Wspólna zabawa i zdrowa rywalizacja gwarantowane. Korzystajcie z kortów odkrytych, gdy pogoda dopisze albo tych pod balonem jesienią i zimą. Możecie grać w dwóch całorocznych tenisowych Ośrodkach: Hutnik i Solec.

Wspólny wypad na rolki?

Doskonałym pomysłem będzie wspólny wypad na rolki – uśmiech i dobra zabawa gwarantowane. Czy tanecznie przy muzyce czy ze stoperem w ręku podczas rodzinnych zawodów rolkarskich, wybór zależy od Waszego nastroju i pomysłowości. Możliwości na torze w Ośrodku Stegny jest wiele (obiekt otwarty do około połowy października, o ile pogoda będzie sprzyjająca).

Murki, rampy i powietrzne ewolucje

Wybierzcie rower bmx lub wskoczcie na hulajnogę i przyjedźcie do jednego z fajniejszych skateparków w mieście. Skoki z jednej rampy na drugą? Jasne. Próbujcie nowych dyscyplin sportowych. Uzupełnijcie swoje treningi o nowe aktywności, a potem wróćcie do domu pozytywnie nakręceni i naładowani dobrą energią.

Powrót na stok

Jeśli natomiast wolicie szusować, macie okazję podbić swoimi umiejętnościami najlepszy stok narciarski w Warszawie. Ośrodek Szczęśliwice, położony w sercu parku na Ochocie to świetne miejsce nie tylko do uprawiania sportu, ale i na pogaduchy na jednym z tarasów z panoramą stolicy w tle. Chcecie więcej ekscytujących aktywności?

Wiatr we włosach z widokiem na Warszawę?

Tak, to możliwe podczas zjazdów kolejką grawitacyjną w Ośrodku Szczęśliwice. Gdy tylko pogoda pozwala warto skorzystać z tej kolejnej, oprócz stoku atrakcji Ośrodka. Zapierający dech w piersiach zjazd kolejką grawitacyjną zadowoli dzieci i dorosłych. Długość trasy przekracza 700 m, a wagoniki mogą się rozpędzić do prędkości maksymalnej 36 km/h.

Lista korzyści, które da Wam łapanie ostatnich promieni słońca jest nieskończona. Nastawicie się pozytywnie na jesień i naładujcie baterie przed zimą.

Do zobaczenia!