Likwidujemy bariery. Pętle indukcyjne w Ośrodkach AKTYWNEJ WARSZAWY!

14 grudnia 2021
Likwidujemy bariery. Pętle indukcyjne w Ośrodkach AKTYWNEJ WARSZAWY!

Ośrodki AKTYWNEJ WARSZAWY odgrywają istotną rolę w sportowym życiu stolicy. W wachlarzu naszych usług znaleźć można pływalnie, sale gimnastyczne, siłownie, korty tenisowe oraz tor łyżwiarski i lodowiska.  - Aby zapewnić do nich szeroki i łatwy dostęp stopniowo wprowadzamy rozwiązania mające na celu likwidację barier architektonicznych i informatycznych. Jednym z takich rozwiązań jest instalacja pętli indukcyjnych w każdym z naszych Ośrodków – mówi Bartosz Kusior, dyrektor AKTYWNEJ WARSZAWY.

Pętla indukcyjna - co to takiego?

Pętla indukcyjna to narzędzie wspomagające osoby korzystające z aparatów słuchowych. Przeznaczona jest do obsługi bezpośredniej tzn. do punktów kasowych i informacyjnych. Ten kompaktowy przyrząd skład się z mikrofonu i wzmacniacza, które ze względu na swe miniaturowe rozmiary zajmują bardzo mało miejsca i prócz dostępu do energii elektrycznej, nie mają absolutnie żadnych wymogów technologicznych.

Jak to działa?

System jest prosty w obsłudze i jednocześnie bardzo funkcjonalny. Użytkownik podchodząc do okienka kasy lub recepcji Ośrodka SCSAW włącza w aparacie słuchowym program do odbioru sygnału z pętli. Ze strony pracownika punktu kasowego czy informacyjnego nie jest wymagane żadne działanie - system jest bezobsługowy i automatycznie wysyła sygnał do aparatu słuchowego. Upraszczając jeszcze bardziej – wzmocniony sygnał głosowy kasjera wpada wprost do aparatu słuchowego, czyli „do ucha” gościa naszego Ośrodka.

Warszawa dostępna

Standardy Dostępności dla m.st. Warszawy zostały wprowadzone w 2017 r. i mają na celu uczynienie z naszej stolicy miasta przyjaznego i dostępnego dla każdego jej mieszkańca czy gościa. –m Drogą eliminowania barier i przeszkód podąża również Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, czego dowodem jest montaż pętli indukcyjnych w każdym z naszych Ośrodków. Zapraszamy! Czekamy na każdego z Was! – podkreśla dyrektor Bartosz Kusior.