Aktywnie w wodzie - jakie ćwiczenia dają efekty?

4 lutego 2020
Aktywnie w wodzie - jakie ćwiczenia dają efekty?

Ania już kolejny sezon uczestniczy w zajęciach aqua aerobiku organizowanych przez AKTYWNĄ WARSZAWĘ. Zauważyła, że już od jakiegoś czasu ma więcej energii i z ochotą co rano zrywa się z łóżka. I nawet jest w stanie dotrzymać kroku swojej żywiołowej córce Zuzi, która podobnie jak mama wiele radości czerpie z zajęć w wodzie. Ania i Zuzia mają swoje sposoby na mile i efektywne spędzanie czasu, w ruchu.

Program AKTYWNIE W WODZIE to różnorodne zajęcia na pływalni w Ośrodkach SCS AW. Do Waszej dyspozycji są Ośrodki zlokalizowane w prawie każdej dzielnicy. Wszystko po to, abyście mogli ćwiczyć, to co lubicie blisko domu czy pracy.

Aktywności dostępne w ramach Programu - aktywnie w wodzie: aqua aerobik, aqua bike, nauka pływania grupowa lub indywidualna, aktywna mama, rehabilitacja i korektywa w wodzie.

- AQUA AEROBIK

Aqua aerobik (gimnastyka w wodzie) to połączenie gimnastyki korekcyjnej z aerobikiem i elementami pływania. Nie wymaga umiejętności pływania, a wszystkie ćwiczenia odbywają się w styczności z podłożem.

Dla kogo

Dla tych, którzy dbają o swoje zdrowie i chcą poprawić swoją sylwetkę, ujędrnić ciało oraz zlikwidować bóle kręgosłupa i poprawić kondycję. Zajęcia dedykowane są dla wszystkich, w tym dla kobiet w ciąży, osób otyłych lub po kontuzjach.

Efekty

 • Wysmuklenie sylwetki, redukcja tkanki tłuszczowej – spalisz około 500 kcal/h
 • Redukcja cellulitu, zgrabna sylwetka
 • Poprawa koordynacji ruchowej i wytrzymałości organizmu
 • Pozbycie się napięcia i stresu, poprawa samopoczucia w miłym towarzystwie.

Dostępność zajęć

Ośrodek Inflancka harmonogram

Ośrodek Grzybowska harmonogram

Ośrodek Rozbrat harmonogram

- AQUA BIKE

Wodny fitness – aqua bike - to zajęcia prowadzone w jednym z Ośrodków SCS AW. Ćwiczenia odbywają się na specjalnie przystosowanych rowerach stacjonarnych, stabilnie umieszczonych na dnie pływalni. Zajęcia są bardzo dynamiczne, ale dzięki masującym właściwościom wody zakwasy następnego dnia bolą o wiele mniej.

Dla kogo

Aktywność, która nadaje się dla wszystkich, dla dzieci i osób starszych. Szczególnie wskazany dla osób po urazach, z nadwagą czy chcących poprawić kondycję kręgosłupa. Dzięki temu, że zajęcia prowadzone są w wodzie ciało o wiele mniej odczuwa zmęczenie, mimo że mięśnie pracują bardzo intensywnie.

Efekty

 • Wysmuklenie sylwetki dzięki redukcji tkanki tłuszczowej za sprawą szybkiemu spalaniu kalorii (nawet 800 – 1200 kcal podczas godziny treningu).
 • Redukcja cellulitu
 • Większa wydolność fizyczna organizmu
 • Lepsze samopoczucie

Dostępność zajęć

Ośrodek Poloniaharmonogram

- NAUKA PŁYWANIA

Nauka pływania i doskonalenie pływania w każdym wieku, to zajęcia zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Możliwość uczestniczenia w niewielkich grupach lub indywidualnie – w zależności od wymagań i potrzeb. Małe grupy zapewniają komfort nauki pływania i indywidualne podejście do każdego uczestnika. Zajęcia indywidualne to świetne rozwiązanie, dla osób które potrzebują nieco więcej uwagi ze strony instruktora i chcą szybko poprawić swoją technikę pływania.

Dostępność zajęć

Ośrodek Namysłowska – grupowa i indywidualna nauka pływania (od 01.07 - do 10.04) – harmonogram

Ośrodek Rozbrat – grupowa i indywidualna nauka pływania – harmonogram

- AKTYWNA MAMA

Ćwiczenia w wodzie na jednej z dowolnie wybranych pływalni.  Formuła zajęć przewiduje jedynie bezpieczne i spokojne formy ruchowe.

Dla kogo

Dla kobiet w ciąży.

 Efekty

 • Redukcja ewentualnych bólów kręgosłupa czy takich dolegliwości jak zaparcia, obrzęk, żylaki, etc.
 • Poprawa nastroju
 • Doskonale przygotowanie do porodu i szybszy powrót do formy oraz sylwetki sprzed ciąży.

Dostępność zajęć

Ośrodek Inflancka (od 20.01) – harmonogram

- REHABILITACJA I KOREKTYWA W WODZIE

Rehabilitacja w wodzie to zestaw ćwiczeń wspomagający leczenie schorzeń ortopedycznych oraz kręgosłupa.

Efekty

 • Mniejsze bóle mięśni i stawów
 • Szybszy powrót do sprawności
 • Lepsza kondycja ruchowa i rozluźnienie
 • Większa płynność ruchów

Dostępność zajęć

REHABILITACJA

Ośrodek Inflancka (od 20.01) – harmonogram

KOREKTYWA W WODZIE

Ośrodek Namysłowska (od 02.01) harmonogram

Do zobaczenia, na sportowo!