Aktywizujemy Warszawę na wiosnę! Jak? (Podpowiedzi)

13 marca 2023
Aktywizujemy Warszawę na wiosnę! Jak? (Podpowiedzi)

Z wytęsknieniem czekamy na pierwsze oznaki wiosny. Nadchodzące dłuższe i cieplejsze dni zachęcają do większej aktywności. Wraz ze zbliżającą się nową porą roku podsuwamy Wam zachęty na różne formy ruchu na zdrowie. Mamy nadzieję, że wybierzecie nasze Ośrodki sportowe, gdzie nie tylko zadbacie o formę, ale i miło spędzicie czas.

Czas na rozgrzewkę na dobry początek

Po zimie zacznijcie wolno, spokojnie bez forsownych ćwiczeń. Tak aby uzyskać większą motywację i wysiłek połączyć z przyjemnością. Wybierzcie ćwiczenia w grupie znajomych lub rodzinnie, bo tak będziecie wspólnie się motywować. A jeśli wolicie, możecie ruszać się sami, według narzuconego sobie rytmu.

Każdy ruch się liczy

Według najnowszych wytycznych WHO do puli tygodniowej aktywności zalicza się każda jej forma, niezależnie od czasu jej trwania. Zaznacza się, że każda minuta ruchu ma sens dla naszego zdrowia i dotyczy to wszystkich grup wiekowych.

Znajdźcie pomysł dla siebie

Zdecydujcie, jaką kombinację ćwiczeń wybierzecie na spędzenie czasu. Może otworzycie się na nowe dyscypliny, które da się uprawiać rodzinnie lub z paczką znajomych, a może po prostu przyjdziecie do nas sami?

Poznajcie aktywności, które pozwolą Wam wrócić do formy po zimie. Na dobry początek:

Biegajcie, spacerujcie…
Wykorzystajcie przypływ nadchodzącej wiosennej energii i idźcie pobiegać lub wybierzcie się na spacer. Być może uda się Wam zmotywować do wspólnej aktywności bliską osobę. Razem zawsze raźniej.
Rozbiegani wkroczcie pewnym krokiem na leśne ścieżki Lasu Sobieskiego. Spotkamy się tam już 1 kwietnia podczas Leśnej Triadzie Biegowej: „Szlakiem wiosny”. Więcej informacji tutaj.

Zagrajcie na kortach tenisowych
Odwiedźcie korty tenisowe i rozegrajcie turniej, a jeśli chcecie, możecie skorzystać z lekcji nauki gry. Poznajcie instruktorów z Akademii Tenisowej AKTYWNEJ WARSZAWY. Do zobaczenia na korcie w sercu zielonych Bielan w Ośrodku Hutnik lub w Śródmieściu w Ośrodku Solec.

Pływajcie i relaksujcie się
Woda jest dobra dla każdego, banał, ale się sprawdza w praktyce. Wybierzcie pływanie lub relaks w wodzie na jednej z pływalni. Macie do wyboru pływalnie w Ośrodkach: Rozbrat, Inflancka, Namysłowska, Grzybowska, Polonia.


Skaczcie z jednej rampy na drugą
Lubicie sporty ekstremalne? Wybierzcie rower bmx lub hulajnogę i przyjdźcie do naszego Skateparku Jutrzenka. Już teraz szykujemy dla Was niespodziankę, o czym powiemy wkrótce.

A może trening siłowy?
Blisko Was dostępne są obiekty sportowe z siłowniami. Odwiedźcie Ośrodki: Rozbrat, Inflancka, Solec, Namysłowska. Przekonacie się, że trening to nie obowiązek, lecz wspaniała rozrywka, dzięki której zadbacie zarówno o piękną sylwetkę, zdrowie i świetne samopoczucie.

I na koniec jeszcze coś ekstra!

Dla wszystkich spragnionych regeneracji, rekreacji i relaksu, wprowadziliśmy w ramach bezpłatnego cyklu treningowe Vinyasa jogę. Chcecie dołączyć? Zajrzyjcie tutaj.


Wybierzcie aktywność, która najlepiej pasuje do Waszego stylu życia. Cieszcie się wiosną!