Wolontariat

W związku z organizacją Warszawskiego Triathlonu Zimowego, Triady Biegowej "Zabiegaj o Pamięć", Turnieju Gramy o Złotą Piłke im. Aleksandra Zaranka - Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA zaprasza ochotników, kochających sport do pracy w charakterze wolontariuszy. 

31. Warszawski Triathlon Zimowy - w styczniu 2020 roku na Torze Łyżwiarskim "Stegny" w Warszawie odbędzie się 31. Warszawski Triathlon Zimowy. Tradycyjnie zawody zaplanowano w trzech konkurencjach: bieg terenowy 4 km, jazda na łyżwach 2km i wyścig kolarski 10 km. Łączny dystans do pokonania wyniesie 16 km. 
Obowiązuje limit 400 uczestników przy starcie indywidualnym i limit 60 drużyn. Organizatorzy, Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz firma Poland Bike z Grzegorzem Wajsem na czele, gwarantują niezwykle udaną zabawę. ​

29. Bieg Konstytucji 3 Maja - jest pierwszym z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej "Zabiegaj o Pamieć", do której należą trzy biegi o charakterze patriotycznym organizowanym pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”. Poza biegiem głównym, który dedykowany jest dla starszych uczestników, już po raz siódmy o godzinie 10:30 wystartuje Bieg Dzieci – Bieg z Maskotką. Maluchy będą miały do pokonania dystans 700 metrów. Natomiast punktualnie o godzinie 11:00 biegacze wyruszą na trasę, dystans jaki będą mieli do pokonania to 5 km. Trasa znajduje się w pobliżu miejsc, związanych z działalnością króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, inspiratora prac nad Konstytucją. Wśród uczestników Biegu – poza polskimi sportowcami i amatorami biegania rekreacyjnego, startują również obcokrajowcy. 

29. Bieg Powstania Warszawskiego - jest drugim z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej "Zabiegaj o Pamieć", organizowany będzie na dystansie 5 i 10 km. Bieg uchodzi za „Najbardziej klimatyczny w Polsce”. Trasa biegu poprowadzi w rejonach, w których były prowadzone najbardziej spektakularne walki powstańcze.  W kilku punktach zainscenizowane będą, przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Radosław”, sceny z Powstania Warszawskiego. Gośćmi honorowymi Biegu będą kombatanci - powstańcy warszawscy, a kulminacyjny odcinek przed metą oświetlony będzie płonącymi zniczami. Ponadto wszyscy biegacze pokonują trasę z biało-czerwonymi opaskami na ramieniu i znakiem Polski Walczącej, oddając tym samym wszystkim uczestnikom tamtych wydarzeń. 

Bieg Powstania Warszawskiego odbywa się w godzinach wieczornych, start nastąpi o godz. 20.00. Praca wolontariuszy rozpoczyna się w godzinach popołudniowych. Wsparcie wolontariuszy będzie odbywało się w kilku strefach organizacyjnych z podziałem godzinowym: ok.  godz. 16.00 do godz. 21.30 oraz od godz. ok. 18.00 do godz. 23.00.

31. Bieg Niepodległości - odbędzie się 11 listopada 2019 r. w Warszawie.  Jest ostatnim i zarazem największym biegiem z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej "Zabiegaj o Pamieć". Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA organizuje ten bieg, aby na sportowo uczcić wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Co roku bieg staruje w dniu 11.11.o godz. 11.11. Biegacze mają do pokonania 10 km. Bieg Niepodległości to największy biegów ulicznych w Warszawie, liczyć będzie 20 tysięcy uczestników. 
Zawodnicy ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach – koszulce białej i czerwonej tworząc najdłuższa  żywą flagę Polski.

59. Turniej Gramy o Złotą Piłke im. Aleksandra Zaranka - pomysłodawcą i pierwszym organizatorem turnieju „Gramy o Złotą Piłkę” był Aleksander Zaranek – sędzia piłkarski, główny organizator pierwszego po II wojnie światowej meczu piłkarskiego w wyzwolonej Warszawie. Całe swoje życie związał z klubem ,,RKS Okęcie”. W 1972 r. organizatorem turnieju został Stołeczny Ośrodek Sportu. Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA ( dawny WOSiR ) jest kontynuatorem tradycji Stołecznego Ośrodka Sportu. Turniej od 2002 r. nosi imię Aleksandra Zaranka. Wielki Finał Turnieju odbędzie się na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowska 6 w czerwca 2019.  Turniej, który odbędzie się już po raz 59 spełnia ważne cele sportowo-wychowawcze: popularyzuje piłkę nożną, umożliwia młodzieży udział w atrakcyjnej formie czynnego wypoczynku i sportowej rywalizacji w czasie wolnym od zajęć szkolnych oraz wyszukuje talenty piłkarskie. Jest jedną z najstarszych imprez piłkarskich tego typu w Polsce. Odbywa się od 1965 r. i uczestniczyli w nim m. in. Dariusz Dziekanowski, Stanisław Terlecki, Michał i Marcin Żewłakow oraz Tomasz Jarzębowski.

ZAPISZ SIĘ NA WOLONTARIAT