O Firmie

Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA jest  największym niekomercyjnym Promotorem  zdrowego trybu życia, poprzez sport i rekreację  wśród mieszkańców Warszawy i okolic.

W dniu 1 lipca 2014 roku nastąpiło połączenie samorządowego zakładu budżetowego Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji  z samorządowym zakładem budżetowym Warszawskie Ośrodki Wypoczynku „Wisła”, co jest zgodne z Uchwałą Nr LXXVIII/2015/2014 Rady m.st. Warszawy z dnia 20 marca 2014 r. w sprawie połączenia jednostek organizacyjnych m.st. Warszawy, działających w zakresie sportu i rekreacji o znaczeniu ponaddzielnicowym. Zgodnie z § 3 w/w Uchwały z dniem 1 lipca 2014 roku dokonała się zmiana nazwy Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. W związku z dokonanym połączeniem Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA wstąpiło we wszystkie prawa i obowiązki WOW Wisła.
Z dniem 1 listopada 2018 r. nastąpIło przekształcenie Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa z Samorządowego Zakładu budżetowego m.st. Warszawy w Jednostkę budżetową.

Baza sportowa Szeroki wachlarz usług oraz bogate zaplecze sportowe pozwala sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Jesteśmy unikatową jednostką mającą ośrodki zróżnicowane zarówno pod kątem infrastruktury, jak i lokalizacji oraz oferowanych usług. Tylko my dysponujemy stokiem narciarskim oraz kilkoma lodowiskami, basenami czy siłowniami. Fakt, że nasze obiekty znajdują się w różnych częściach Warszawy pozwalają w łatwy sposób do nas dotrzeć zarówno autem jak i komunikacją miejską oraz korzystać wszystkim mieszkańcom, nawet z najbardziej odległych jej części. Baza jest cały czas unowocześniana, aby jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby mieszkańców stolicy. Na stałe zarządzamy i administrujemy 13stoma obiektami sportowymi na terenie Warszawy. W obszarze swojej działalności mamy również 3 ośrodki sezonowe: Letnia Strefa Rekreacyjna, Lodowisko na Rynku Starego Miasta oraz Lodowisko przed Pałacem Kultury i Nauki  mapa ośrodków

Imprezy sportowe Już od ponad ćwierć wieku jesteśmy organizatorem największych biegów ulicznych w Polsce. Warszawska Triada Biegowa cieszy się ogromny zainteresowaniem zarówno wśród uczestników, jak również potencjalnych Sponsorów i Partnerów. Liczne wyróżnienia, nagrody i pochwały motywują nas do dalszego rozwoju w tym zakresie. Mamy również szeroką ofertę imprez sportowych i rekreacyjnych skierowanych zarówno do dzieci i młodzieży, jak i najstarszych mieszkańców Warszawy. Program dedykowany seniorom „Senior Starszy sprawniejszy” to sukces zarówno frekwencyjny, jak i jakościowy. Natomiast wydarzenia dla najmłodszych, które są organizowane cyklicznie cieszą się niesłabnącą popularnością.  Z każdym rokiem stajemy się lepsi w tym co robimy! Miarą naszego sukcesu jest Wasze zadowolenie! imprezy sportowe