Biegnę dla Julii

6 kwietnia 2017
Biegnę dla Julii

Pobiegnijmy razem dla Julii!

PKO Bank Polski zaprasza do przyłączenia się do akcji charytatywnej „biegnę dla Julii” organizowanej podczas 27. Biegu Konstytucji 3 Maja.

Biorąc udział w 27. Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie będzie można nie tylko upamiętnić na sportowo ważne dla nas wydarzenie historyczne, ale także pomóc 10-letniej Julii. Dziewczynka cierpi na chorobę genetyczną Zespół Pfeiffera (typ I) charakteryzujący się m.in. zrośnięciem szwów czaszkowych i deformacją twarzoczaszki. Julię czeka rekonstrukcja sklepienia czaszki (w klinice w USA), na którą zbierane są środki. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Mam serce.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Julii” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację dziewczynki. Kartki będą do odbioru w dniu biegu w namiocie PKO Banku Polskiego na Agrykoli. 

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, m.in. cykl Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”. Podczas wszystkich tych wydarzeń prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. W zeszłym roku 657 uczestników Biegu Konstytucji 3 Maja pomogło w ten sposób 5-letniemu Emilowi. Dzięki nim Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała darowiznę na operację serca chłopca. Od 2013 r. odbyło się 257 takich akcji, w których wzięło udział ponad 90 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 272 beneficjentów kwotą ponad 3,6 mln zł.

Dodatkowo w ubiegłym roku na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski odbył się 2. PKO Bieg Charytatywny. Zawodnicy w Warszawie przebiegli 2 693 okrążenia, a tym samym stolica zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich miast. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. W tym roku impreza odbędzie się 16 września, również w Warszawie na stadionie AWF.

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
https://instagram.com/pkobiegajmyrazem