Informacja prasowa: 27. Bieg Konstytucji 3 Maja z PKO Bankiem Polskim

25 kwietnia 2017
Informacja prasowa: 27. Bieg Konstytucji 3 Maja z PKO Bankiem Polskim

Informacja prasowa Warszawa, 25.04.2017

27. Bieg Konstytucji 3 Maja z PKO Bankiem Polskim

  • PKO Bank Polski zachęca do uczczenia na sportowo 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  • Bieg z tej okazji wystartuje 3 maja w Warszawie o godz. 11.00. Imprezie będzie towarzyszył „Bieg z Maskotką”, który ruszy o godz. 10.30.
  • Podczas zawodów odbędzie się akcja charytatywna dla 10-letniej Julii. PKO Bank Polski po kolejny jest partnerem strategicznym Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie. To pierwsza impreza z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej odbywającej się pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”. Na bieg można zapisać się jeszcze tylko do 27 kwietnia. Zachęcamy zawodników do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Julii.

PKO Bank Polski od 2013 r. realizuje autorski program „PKO Biegajmy razem”, którego celem jest popularyzacja zdrowia, aktywności fizycznej, a także idei wspólnego biegania i pomagania. Bank jest partnerem największych biegów w Polsce, m.in. cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”, w skład której wchodzą: Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości.

– PKO Bank Polski promuje aktywny styl życia i zachęca do udziału w imprezach biegowych, które sponsoruje w całym kraju. Na szczególną uwagę zasługuje cykl „Zabiegaj o pamięć” łączący pasję do biegania z upamiętnieniem ważnych wydarzeń historycznych. Do nich należy 27. Bieg Konstytucji 3 Maja. Kibicuję wszystkim uczestnikom i zachęcam ich do udziału w akcji charytatywnej „biegnę dla Julii” – mówi Marek Roszczyk, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Warszawie.

Bieg na dystansie 5 km wystartuje w środę 3 maja 2017 r. o godz. 11.00 przy Alei Tomasza Hopfera. Trasa będzie prowadziła Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Górnośląską, Honene-Wrońskiego aż do mety przy ul. Rozbrat, na wysokości ul. Szarej. Limit czasu wynosi 1 godzinę. Podczas zawodów odbędzie się również marsz Nordic Walking oraz „Bieg z Maskotką” na trasie ok. 700 metrów (start biegu dla dzieci o godz. 10.30).

Biorąc udział w zawodach będzie można pomóc 10-letniej Julii z Sandomierza. Dziewczynka cierpi na chorobę genetyczną Zespół Pfeiffera (typ I) charakteryzujący się m.in. zrośnięciem szwów czaszkowych i deformacją twarzoczaszki. Julię czeka rekonstrukcja sklepienia czaszki (w klinice w USA), na którą zbierane są środki. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Mam serce. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Julii” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację dziewczynki. Kartki będą do odbioru 2 maja w Biurze Zawodów (w siedzibie Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa przy ul. Rozbrat 26) oraz w dniu biegu w namiocie PKO Banku Polskiego na Agrykoli.

Na Agrykoli znajdzie się również Strefa Serca, Strefa Dietetyczna i Strefa Fizjoterapeutyczna. W namiotach Banku zlokalizowanych niedaleko sceny wszyscy zainteresowani będą mogli przejść bezpłatne badania stanu zdrowia oraz zasięgnąć porad specjalistów. Dodatkowo na najmłodszych czeka tradycyjnie już miasteczko lekkoatletyczne.

W zeszłym roku 657 uczestników 26. Biegu Konstytucji 3 Maja pomogło 5-letniemu Emilowi. Dzięki nim Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała darowiznę na operację serca chłopca. Od 2013 r. odbyło się 257 takich akcji, w których wzięło udział ponad 90 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 272 beneficjentów kwotą ponad 3,6 mln zł.

Dodatkowo w ubiegłym roku na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski odbył się 2. PKO Bieg Charytatywny. Zawodnicy w Warszawie przebiegli 2 693 okrążenia, a tym samym stolica zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich miast. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. W tym roku impreza odbędzie się 16 września, również w Warszawie na stadionie AWF. Zapisy ruszą na początku września.

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

***
PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. W 2016 roku jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 2,87 mld zł, a wartość sumy bilansowej sięgnęła 285,6 mld zł. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów (17,3 proc.) oraz kredytów (17,8 proc.), w tym także w kredytach hipotecznych, spośród których co trzeci udzielany jest przez PKO Bank Polski oraz przez PKO Bank Hipoteczny. Posiadając 7,9 mln kart płatniczych, Bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce z udziałem w rynku na poziomie 22 proc. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która ma już ponad milion aktywacji, PKO Bank Polski stał się najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. Dzięki przejęciu Raiffeisen-Leasing Polska, Grupa Kapitałowa stała się z kolei liderem rynku leasingu, z udziałem na poziomie 13 proc. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski jest najwyżej spozycjonowaną krajową spółką finansową w rankingu Forbes Global 2000 obejmującym największe giełdowe firmy na świecie. W 2016 roku, należący do Financial Times miesięcznik The Banker, po raz trzeci uhonorował PKO Bank Polski nagrodą „Bank of the Year in Poland”.

 

Pliki do pobrania: