Zawsze aktywnie – nasz cotygodniowy plan na dobre życie

20 grudnia 2021
Zawsze aktywnie – nasz cotygodniowy plan na dobre życie

To były bardzo pracowite miesiące. Nasz cykl treningowy AKTYWNA WARSZAWA zaczęliśmy pod koniec maja tego roku. Od tego czasu biegaliśmy na Powiślu, w Łazienkach, nad Wisłą, na bieżni i pod górę po najsłynniejszym podbiegu w stolicy, a nawet koło centrum handlowego Westfield Arkadia. Ćwiczyliśmy siłę biegową, wytrzymałość tempową i… mięśnie brzucha, bo wszystko odbywało się w przyjaznej, radosnej atmosferze.

Zorganizowaliśmy 3 wycieczki biegowe Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego – wydarzenia, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, a grupa uczestników rosła z każdą kolejną edycją.

Biegaliśmy razem w zawodach – tych tradycyjnych, na czele z 30. Biegiem Powstania Warszawskiego oraz Maratonem i Półmaratonem Warszawskim, gdzie zwłaszcza nasze biegaczki wykręciły fantastyczne rezultaty. Nie zabrakło nas w kolejnej edycji biegu Runbertów na 5 km, gdzie obroniliśmy pudło drużynowe z ubiegłego roku oraz zajęliśmy 2. miejsce w konkurencji sztafetowej na dystansie 400m w ramach imprezy 1 Mila na warszawskim AWF-ie. Wzięliśmy także tłumnie udział w Biegu Niepodległości 2021 – pobiegnij dla siebie, bo dycha 11 listopada od lat jest naszą tradycją.

Testowaliśmy buty tak fantastycznych marek, jak ON Running i Brooks – partnera naszego Miesiąca z Brooksem, który również zwycięzców wirtualnego Biegu Niepodległości wyposażył w świetny sprzęt.

Zorganizowaliśmy wraz z FOR PRO Running Team test Coopera, w którym z własnymi słabościami mimo mocno zimowej aury zmierzyli się najwytrwalsi, zasługując na nagrody od AKTYWNEJ WARSZAWY i Enervitu (który zadbał również o uczestników wirtualnego wyzwania).

Na Waszą specjalną prośbę przywróciliśmy także Poniedziałki Biegowe, czyli treningi funkcjonalne na sali gimnastycznej Ośrodka Rozbrat – bo, jak powszechnie wiadomo, bieganie nie polega wyłącznie na bieganiu.

Zżyliśmy się ze sobą, całkiem poważnie traktując misję AKTYWNEJ WARSZAWY, którą jest upowszechnianie sportu i pokazanie, że bieganie jest dobre właściwie dla każdego, niezależnie od wieku, wagi czy wyjściowej kondycji.

Dziękując Wam za ten rok, trzymamy mocno kciuki, byśmy spotkali się w 2022 roku w dobrym zdrowiu, z uśmiechem snując plany nie tylko biegowe.

 

Ewa Paciorek, Krzysiek Aniołkowski – koordynatorzy cyklu AKTYWNA WARSZAWA

Piotrek Strzelecki – trener

 

A na koniec zapraszamy na ostatnie w tym roku zajęcia:

- Poniedziałek Biegowy pod hasłem „robimy miejsce na serniczek” – mamy jeszcze kilka wolnych miejsc! Zapisy dostępne TUTAJ

- Czwartek Biegowy vol. 30 TUTAJ