#formanawiosnę: Szkoła Ruchu z poradami fizjoterapeuty

22 marca 2021
#formanawiosnę: Szkoła Ruchu z poradami fizjoterapeuty

Siedzący tryb życia to obecnie jedno z największych zagrożeń dla naszego zdrowia. Na szczęście istnieją sposoby, by sobie z tym radzić. Jednym z nich jest ruch i aktywność fizyczna, do których jednak trzeba właściwie przygotować „zasiedziałe” ciało. Jak to zrobić dobrze, bezpiecznie i skutecznie? Zapraszamy na cykl porad od doświadczonego fizjoterapeuty i trenera personalnego.

Jakiś czas temu zapowiadaliśmy, że w ramach naszej akcji pojawią się również praktyczne porady fizjoterapeuty. Przedstawiamy Wam zatem Damiana Barana i Łukasza Borta ze Szkoły Ruchu, którzy pomogą Wam zadbać o zdrowie i właściwą postawę w tym pełnym wyzwań czasie.

W dobie pracy w warunkach statycznych, tj. ciągłego siedzenia, stania lub innych wymuszonych pozycji tracimy siłę i elastyczność układu ruchu. Starania odbudowy dawnej sprawności są często jednak nieadekwatne do możliwości naszego ciała.

8 godzin siedzenia kontra godzina biegania nawet codziennie to prosty przepis na kontuzję! Logika podpowiada, że pomiędzy siedzeniem a bieganiem powinna być jeszcze jakaś inna forma aktywności.

Zadania ruchowe prezentowane przez Damiana i Łukasza polegają na odbudowie podstawowych możliwości ciała: poprawiają elastyczności mięśni, wzmacniają siłę i koordynację nerwowo-mięśniową. To wszystko pozwoli zbudować właściwy fundament pod bardziej skomplikowaną aktywność fizyczną, a przy tym pomoże uchronić się przed kontuzjami i bólem na co dzień.

Już niedługo w naszych kanałach w social mediach pojawią się pierwsze filmy instruktażowe z ćwiczeniami, które z powodzeniem wykonacie samodzielnie w domu. Zaglądajcie regularnie i... ćwiczcie dla zdrowia!

 

Znajdziecie nas tutaj:

Facebook
Instagram