Lato w mieście - czas na podsumowanie

6 września 2018
Lato w mieście - czas na podsumowanie

Jak co roku Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, w ramach programu „Akcji Lato w Mieście 2018” przygotowało dla dzieci i młodzieży atrakcyjną i różnorodną ofertę spędzania wolnego czasu.

W terminie od 25 czerwca do 31 sierpnia przez dwa miesiące odbywały się zajęcia i imprezy sportowe skierowane zarówno do uczestników indywidualnych jak i grup zorganizowanych, w trakcie których organizator zapewnił dzieciom profesjonalną opiekę.

Na szczególną uwagę zasługują imprezy sportowo-rekreacyjne, w trakcie których można było sprawdzić swoje umiejętności sportowe, a uczestnicy akcji zmierzyli się z szeregiem konkurencji rekreacyjnych.

Nie mniej atrakcyjnie prezentowały się oferty w poszczególnych ośrodków. Tor Łyżwiarski Stegny oferował uczestnikom naukę i doskonalenie jazdy na wrotkach pod czujnym okiem instruktorów, zaś w ośrodku Solec odbywała się nauka tenisa ziemnego.

Ośrodek Polonia swoją ofertę skierował do amatorów nauki pływania, oprócz niej organizując gry i zabawy w wodzie. Ponadto prowadzono zajęcia piłki nożnej, nadzorowane przez wykwalifikowaną kadrę trenerską.

Na Ośrodku Rozbrat uczestnicy mieli możliwość doskonalenia umiejętności pływania, uczestniczyć w zabawach w wodzie oraz skorzystania z sali sportowej. Oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Niewątpliwą atrakcją była możliwość  skorzystania z odnowionego skateparku Jutrzenka, który w połowie sierpnia został oddany do użytku po generalnym remoncie.  Nową jakość zyskały przeszkody, które zachęcały do jazdy, szczególnie sympatyków bmx i hulajnogi.

W Ośrodku Grzybowska każdy uczestnik został poinformowany o zasadach bezpieczeństwa panujących na obiektach sportowych. Dla chętnych organizowane były lekcje pokazowe nauki pływania, gry oraz zabawy ruchowe. Jedną z dodatkowych atrakcji była możliwość obserwowania powstawania spotu reklamowego SCS AW. Z naszych obserwacji wynika, że dzieci bawiły się rewelacyjnie, chętnie uczestniczyły w zajęciach i korzystały z udostępnionego im sprzętu. Na koniec zajęć wszystkim uczestnikom akcji wręczane były pamiątkowe dyplomy oraz gadżety.

W Ośrodku inflancka odbywały się zajęcia animacyjne dla dzieci, zumba, ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz aqua zumba.

Letnią Strefę Rekreacji zorganizowaną przez Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA od czerwca odwiedziło ponad 14 tysięcy osób. Strefa została uruchomiona 8 czerwca i działała codziennie od godz. 10.00 do 22.00 również w soboty i niedziele.

Od czerwca do końca sierpnia w Letniej Strefie Rekreacji instruktorzy Lata w Mieście prowadzili zajęcia dla grup i osób indywidualnych. Ponadto zostały zorganizowane dwa eventy „Wodny Świat” (4.07 i 8.08),  w którym udział wzięło ponad 1000 dzieci, głównie uczestników akcji „Lato w Mieście” ze szkół podstawowych.

W czerwcu odbył się event  dla dzieci  w wieku 5-13 lat „Polska będzie Mistrzem Świata!”, z udziałem akrobatów i clownów, nawiązujący do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Starsi użytkownicy strefy mogli rywalizować sportowo podczas Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Prezydent m.st. Warszawy oraz Turnieju Szkolnej Ligii Siatkówki o Puchar Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. W tym ostatnim uczestniczyło  aż 98 drużyn.

W lipcu rozpoczęliśmy cykl treningów „Lato w Mieście z ONICO Warszawa”, który zakończył się eventem z udziałem fundacji i zawodników drużyny ONICO Warszawa.

Ponadto w Letniej Strefie Rekreacji odbyło się 11 treningów Street Workout prowadzonych przez trenerów Ghetto Workout Poland,  18 godzinnych treningów realizowanych przez Runmageddon i 3 treningi Runmageddon Kids. W strefie odbywały się również zajęcia buble football przygotowane przez Gmods Ball oraz Zumba z Natalią Krzemieńską.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniale spędzony czas , za dobry humor i dużo radosnej energii. Do zobaczenia za rok !