Biegaj i poznaj warszawskie lasy! Nowy cykl imprez AKTYWNEJ WARSZAWY i Lasów Miejskich

7 marca 2022
Biegaj i poznaj warszawskie lasy! Nowy cykl imprez AKTYWNEJ WARSZAWY i Lasów Miejskich

Rusza nowy cykl trzech bezpłatnych imprez biegowych - Leśna Triada Biegowa. To połączenie sportowej rywalizacji, czasu spędzonego z bliskimi oraz edukacji przyrodniczej. Pierwsze wydarzenie odbędzie się już w kwietniu w Lesie Kabackim.

W tym trudnym okresie - co oczywiste - wszystkie nasze myśli kierowane są w stronę Ukrainy. Gdzieś w tle tych wydarzeń warto jednak zadbać o chwilę oderwania się od bolesnych wydarzeń i spędzić czas aktywnie, pośród miejskiej zieleni.

 - Leśna Triada Biegowa to propozycja dla wszystkich, którzy kochają sport oraz przyrodę albo po prostu lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Teraz chcemy otworzyć się na kolejne wyzwania i zaprezentować leśną stronę naszego miasta. Inicjatywa Lasów Miejskich i AKTYWNEJ WARSZAWY to modelowy przykład korzyści, jakie może przynieść mieszkańcom współpraca miejskich jednostek – podkreśla Renata Kaznowska, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

Pierwsza impreza Leśnej Triady - Szlak wiosny – odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia, w Lesie Kabackim. Drugą – Szlak w stronę lata – zaplanowano na 4 czerwca w Lesie Sobieskiego, a trzecią – Szlak kolorów jesieni – na 17 września w Lesie Bielańskim. Limit uczestników dla każdej to 500 osób.

Podczas każdego z tych wydarzeń zorganizowane zostaną:

- biegi na dystansie 5 km (młodzież i dorośli),

- biegi dziecięce na trasie o długości 500 m i 1 000 m,

- spacery nordic walking

- oraz warsztaty edukacyjne, zabawy oraz gry dla dzieci i rodzin: „Zgadywanka leśna”, Ścieżka zmysłów”, „Tropem zwierząt”.

- Warszawa to miasto, które całą dobę tętni życiem i które się nigdy nie zatrzymuje. Leśna Triada Biegowa ma pokazać mieszkańcom jego spokojniejsze oblicze. Na terenie Warszawy znajduje się wiele pięknych, zielonych terenów, przynoszących relaks i ukojenie. Zapraszamy do ich odkrycia i szerszego poznania. Czekamy na każdego z Was! – zaprasza do udziału Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy.

Udział w Leśnej Triadzie jest bezpłatny. Aby jednak wystartować w zawodach należy się zarejestrować w systemie zapisów (online) lub w Biurze Zawodów (stacjonarnie w dniu każdej z imprez, przed jej rozpoczęciem).

Oczywiście, każdy z biegów zostanie zorganizowany w reżimie sanitarnym i zgodnie z aktualnymi przepisami.

Więcej informacji o wydarzeniu będzie można znaleźć  już niedługo na stronach internetowych organizatorów: www.lasymiejskie.waw.pl, www.aktywnawarszawa.pl oraz w ich mediach społecznościowych w serwisie Facebook: @lasymiejskie, @aktywnawarszawa.

Już teraz zapraszamy do udziału!

 

Pliki do pobrania: