Ruszyły zapisy na „Szlak w stronę lata”!

17 maja 2022
Ruszyły zapisy na „Szlak w stronę lata”!

17 maja, punktualnie o 11, wystartowały zapisy do udziału w imprezie „Szlak w stronę lata”, będącej drugą odsłoną cyklu „Leśna Triada Biegowa”. Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca w Lesie Sobieskiego. Udział w imprezie jest bezpłatny, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

„Leśna Triada Biegowa” to połączenie sportowej rywalizacji, czasu spędzonego z bliskimi oraz edukacji przyrodniczej. Podczas wydarzenia zorganizowane zostaną biegi na dystansach: 5 km dla młodzieży i dorosłych oraz 500 m i 1000 m dla dzieci. Poza tym odbędą się spacery nordic walking, warsztaty edukacyjne, zabawy i gry plenerowe dla rodzin z dziećmi.

- Leśna Triada Biegowa to doskonała propozycja dla rodzin, które cenią sobie aktywny relaks. Inicjatywa Lasów Miejskich i AKTYWNEJ WARSZAWY stwarza możliwości wspólnego wypoczynku i przeżywanie sportowych emocji. Prócz sportu stawiamy jednak również na edukację. Warsztaty przyrodnicze pozwolą najmłodszym na lepsze poznanie leśnego ekosystemu i odkrycie wielu tajemnic oraz niespodzianek, które kryje Las Sobieskiego w dzielnicy Wawer. - podkreśla Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Impreza odbędzie się w sobotę, 4 czerwca, w Lesie Sobieskiego.

- Początek czerwca to czas, kiedy wielu z nasz poszukuje miejsc, przynoszących relaks i wyciszenie. Warszawa to miejsce, w którym nie brakuje terenów zielonych. Zachęcamy do ich szerokiej eksploracji i poznawania uroków leśnej ciszy, skrytej w zakamarkach pędzącej i tętniącej życiem stolicy. Czekamy na każdego z Was! Do zobaczenia w Lesie Sobieskiego! – zaprasza do udziału Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy.

Udział w Leśnej Triadzie Biegowej jest bezpłatny. Obowiązuje tylko rejestracja udziału w systemie zapisów, bądź w Biurze Zawodów w dniu imprezy.

Kliknij na napis i zapisz się: ZAPISY.