„Szlak w stronę lata” za nami. Był bieg i piknik z animacjami [ZDJĘCIA i WYNIKI]

7 czerwca 2022
„Szlak w stronę lata” za nami. Był bieg i piknik z animacjami [ZDJĘCIA i WYNIKI]

- Planowaliśmy, że to bieg będzie główną atrakcją przedwczorajszej imprezy „Szlak w stronę lata” w Wawrze, a okazało się, że największe tłumy przyciągnął piknik pełen atrakcji i bezpłatnych animacji – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. – Mamy już kolejne propozycje dla aktywnych warszawianek i warszawiaków. 30 lipca można będzie wystartować w 31. Biegu Powstania Warszawskiego, a 10 września spędzić aktywnie czas oraz wziąć udział w biegu podczas „Szlaku kolorów jesieni” w Lesie Bielańskim – dodaje wiceprezydent Kaznowska.

Sobotni bieg na dystansie 5 km w Lesie Sobieskiego przyciągnął prawie 300 startujących, nie licząc kilkudziesięciu dzieci, które zmagały się z dystansami 500 i 1000 m.

Wśród mężczyzn zwyciężył Marek Jendrych przed Danielem Miklińskim i Krzysztofem Krygierem. Wśród kobiet – Marlena Kostecka przed Aleksandrą Kłosowską-Junko i Marzeną Stefaniuk.

Wielu warszawianek i warszawiaków przyciągnął towarzyszący biegowi piknik. Można było wziąć udział w zgadywankach leśnych z wykorzystaniem zmysłów, obejrzeć makiety dzikich zwierząt w skali 1:1, samodzielnie odbijać tropy zwierząt w piasku kinetycznym albo ułożyć gigantyczne puzzle. Bezpłatną imprezę zorganizowały samorządowe instytucje – Aktywna Warszawa i Lasy Miejskie – ze wsparciem partnerów: Warszawskiej Kranówki, Zarządu Zieleni, OSiR Wawer i Dzielnicy Wawer oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Wyniki znajdziecie TUTAJ