„Szlak w stronę lata” już 4 czerwca. Gdzie biegniemy? Od kiedy zapisy? Jakie atrakcje?

4 maja 2022
„Szlak w stronę lata” już 4 czerwca. Gdzie biegniemy? Od kiedy zapisy? Jakie atrakcje?

Emocje sportowe dla wszystkich oraz atrakcje dla rodziców i ich dzieci. Wszystko to czekać będzie na uczestników „Szlaku w stronę lata” - imprezy sportowo-rekreacyjnej organizowanej przez Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA i Lasy Miejskie-Warszawa, będącej części cyklu Leśna Triada Biegowa. Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca w Lesie Sobieskiego (dzielnica Wawer), niezwykle atrakcyjnym punkcie na zielonej mapie Warszawy.

Biuro i miasteczko zawodów oraz strefy startu, mety i rekreacji zostaną zlokalizowane w pobliżu siedziby Lasów Miejskich - Warszawa (ul. Korkowa 170 A). Na miejsce najlepiej dotrzeć komunikacją miejską - autobusami linii 115 i 173 (przystanek Jagiellońska) oraz 402 i 520 (pętla Marysin).

Co dla biegaczy i „kijkarzy”?
Na wielbicieli biegania i spacerów nordic walking czekać będzie malownicza trasa o różnorodnym profilu długości ok. 5 km. Z kolei najmłodsi uczestnicy sprawdzą się na dwóch dystansach: 1 km i 500 m. 

Co dla dzieci i rodzin?
Podczas Leśnej Triady Biegowej każdy znajdzie coś dla siebie, bo to prawdziwe święto wspólnego, aktywnego wypoczynku. Można więc być samemu albo paczką znajomych czy zabrać ze sobą rodzinę. Oprócz rywalizacji sportowej na uczestników czekać będą stoiska i punkty edukacyjne z liczną propozycją warsztatów i animacji przygotowanych przez Lasy Miejskie-Warszawa, Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Warszawie, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji dzielnicy Wawer.

Kiedy zapisy?
Zapisy na wydarzenie rozpoczną się 17 maja. Informacji o rejestracji należy szukać na stronie www.aktywnawarszawa.pl oraz w naszych mediach społecznościowych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.