O Turnieju

W zeszłorocznej edycji turnieju, który jest najstarszą i jedną z największych tego typu imprez w Polsce, wzięło udział ok. 1200 dziewcząt i chłopców z Warszawy i okolic. Przez 8 tygodni, ponad 120 drużyn rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych (oddzielnie dziewczęta i chłopcy: roczniki 2001 – 2003, 2004 – 2005, 2006 i młodsi), o wejście do fazy finałowej. Wielki Finał zostł rozegrany na początku czerwca na Boisku Głównym Stadionu Legii Warszawa.

Jak co roku, w turnieju wzieły udział m.in. zespoły szkolne, domy dziecka, domy kultury, parafie oraz drużyny „podwórkowe” itp. Udział w turnieju był i jest BEZPŁATNY.

Pomysłodawcą i pierwszym organizatorem turnieju „Gramy o Złotą Piłkę” był Aleksander Zaranek – sędzia piłkarski, główny organizator pierwszego po II wojnie światowej meczu piłkarskiego w wyzwolonej Warszawie. Całe swoje życie związał z klubem ,,RKS Okęcie”. W 1972 r. organizatorem turnieju został Stołeczny Ośrodek Sportu. Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA ( dawny WOSiR ) jest kontynuatorem tradycji Stołecznego Ośrodka Sportu. Turniej od 2002 r. nosi imię Aleksandra Zaranka.