Wyjątkowy medal na 30. Bieg Powstania Warszawskiego. Zobacz go w 3D

5 lipca 2021
Wyjątkowy medal na 30. Bieg Powstania Warszawskiego. Zobacz go w 3D

Ten rok z uwagi na pandemię jest wyjątkowy dla biegów ulicznych.  Nie udało nam się przeprowadzić Biegu Konstytucji 3 Maja i nie wiadomo jeszcze, czy rząd zezwoli na organizację Biegu Niepodległości. Jesteśmy jednak zdeterminowani, aby 7 sierpnia spotkać się z Wami na starcie 30. Biegu Powstania Warszawskiego.


Okoliczności sprawiają, że po raz pierwszy medal na Bieg Powstania Warszawskiego będzie miał nie tylko awers niosący historyczną treść, ale i rewers, na którym znajduje się mapa Warszawy – biegowej stolicy Polski, „przecięta” Wisłą. Na rewersie znajdą się trzy ważne daty. Każda symbolizuje jeden z biegów Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”, ale uwypuklona będzie na razie tylko jedna – 7 sierpnia, czyli dzień, w którym oddamy na sportowo hołd Powstańcom.

Liczymy, że uda się przeprowadzić bieg również 11 listopada i wtedy na medalu za ten bieg rewers będą zdobiły dwie zaznaczone wyraźnie daty. Chcemy, aby tym sposobem biegacze w swoich kolekcjach mieli medale pokazujące symbolicznie, jak trudny był to rok zarówno dla Miasta Stołecznego, jak i wszystkich aktywnych Warszawiaków oraz Warszawianek oraz osób odwiedzających stolicę.

Zapisy na Bieg Powstania Warszawskiego już od 6 lipca, od godz.10:00 (liczba miejsc ograniczona): TUTAJ