Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego: biegamy i zwiedzamy 1 sierpnia

23 lipca 2021
Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego: biegamy i zwiedzamy 1 sierpnia

Pierwsza w historii AKTYWNEJ WARSZAWY wycieczka biegowa Śladami Historii Kampinoskiego Parku Narodowego (więcej info TUTAJ) spotkała się z tak wielkim entuzjazmem i zainteresowaniem, że postanowiliśmy kuć żelazo póki gorące i na Waszą specjalną prośbę organizujemy kolejny wypad do Kampinosu.

Kampinos vol. 2 – już w niedzielę, 1 sierpnia

Widzimy się już w najbliższą niedzielę, 1 sierpnia, by wspólnie uczcić 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Co w planach? Trening z historią w tle wokół uroczyska Łuże.

Z ogromną porcją wiedzy historycznej i anegdot czekać na Was będzie ponownie Paweł Szymanik, pasjonat zwiedzania Kampinosu biegowym krokiem. O sportową stronę wydarzenia zadba, oczywiście, Piotrek Strzelecki.

Co na szlaku?

Osiedla i wioski, piaszczyste drogi, sosnowe bory podmiejskich lasów – wszystkie te tereny były świadkami dramatycznych wydarzeń II wojny światowej. To tutaj, na polach pod Dąbrową i Wólką Węglową, miała miejsce słynna szarża Ułanów Jazłowieckich we wrześniu 1939 r.; nie brakuje także miejsc związanych mocno z konspiracją i walką podziemną w okresie okupacji hitlerowskiej i Powstaniem Warszawskim 1944 r.

Częściowo pobiegniemy czarnym szlakiem należącym do Podwarszawskiego Szlaku Pamięci, planujemy również dotrzeć do Jeziora Opaleń i usytuowanej nieopodal ścieżki dydaktycznej z długą drewnianą kładką, polaną wypoczynkową i… placem zabaw dla dzieci.

Jeśli więc planujecie wziąć udział w naszym wydarzeniu w ramach rekonesansu przed rodzinną wyprawą to tym bardziej zapraszamy!

 

Kiedy: niedziela, 1 sierpnia, godz.: 9:30

Zbiórka: przy Bramie Zachodniej Cmentarza Północnego w Wólce Węglowej

Możliwy dojazd komunikacją miejską: linia 110, weekendowa 409 (do cmentarza dojedziecie również 181 i 250)

Trasa: wokół uroczyska Łuże (14 km)

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, bez rejestracji.