Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego: biegamy 19 września!

10 września 2021
Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego: biegamy 19 września!

Taka piękna wrześniowa pogoda nie może się zmarnować! Dlatego już dzisiaj zachęcamy Was do udziału w trzeciej odsłonie wydarzenia, które spotkało się z tak dużym zainteresowaniem w letnich miesiącach. Trening Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego odbędzie się w niedzielę, 19 września. Pobiegamy na trasie obejmującej Mogilny Mostek i Krzyż „Jerzyków”. Zapraszamy!

 

Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego vol. 3, czyli 15 kilometrów wycieczki biegowej w dobrym towarzystwie

Spotykamy się o godzinie 9:30 przy pętli autobusowej linii 150 w Dziekanowie Leśnym. Stamtąd ruszamy w kierunku Mogilnego Mostku.

Co na szlaku?

Biegnąc wzdłuż szlaku czerwonego w kierunku Mogilnego Mostku miniemy obszar ochrony ścisłej Sieraków. Biegnąc dalej w kierunku Truskawia natrafimy na Krzyż Jerzyków – symboliczną mogiłę żołnierzy Powstańczych Oddziałów Specjalnych „Jerzyki”. Kontynuujemy zielonym szlakiem wzdłuż Kotliny Cichowęża aż do pętli w Dziekanowie Leśnym.

Sportowy wrzesień

Wiemy, że wrzesień obfituje w duże wydarzenia biegowe nie tylko w Warszawie, więc nasz Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego vol. 3 spokojnie możecie potraktować jako dłuższe, swobodne wybieganie. Pogodę już zamówiliśmy ????

Zapraszamy!

 

Kiedy: niedziela, 19 września, godz.: 9:30

Zbiórka: pętla autobusowa linii 150 w Dziekanowie Leśnym

Trasa: Dziekanów Leśny – Mogilny Mostek – Krzyż „Jerzyków” – Dziekanów Leśny (ok. 15 km)

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, bez rejestracji.